Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání). Souhlasím

Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Elektromagnetické ventily

Elektromagnetický ventil je elektricky aktivovaný ventil, který obvykle používaný pro uzavírání průtoku vody, páry, vodních roztoků olejů nebo neutrálních plynů. V našem sortimentu nabízíme klasické dvoucestné verze, dle potřeby je možné dodání i složitějších řešení. Hlavním použitým výrobním materiálem je mosaz a nerezová ocel, které zajišťují dlouhou životnost výrobku. Vstup a výstup jsou v běžně používaných standardních závitových provedeních. Ventily je možné použít v širokém rozmezí pracovních teplot, které jsou vždy specifikovány u konkrétního ventilu.

Elektromagnetické ventily plní následující funkce:

1. Bez proudu uzavřen (NC)

Ventily jsou pod napětím otevřeny, bez napětí uzavřeny.

2. Bez proudu otevřen (NO)

Ventily jsou bez napětí otevřeny, s napětím uzavřeny.

Při výběru elektromagnetického ventilu je hlavní určit, zda tlak kapaliny odpovídá provoznímu tlaku ventilu. Špatné určení provozního či diferenčního tlaku může vést k nefunkčnosti nebo defektům ventilu.

Dle vstupního diferenčního tlaku se určuje, zda ventil bude přímo nebo nepřímo ovládaný.

Přímo ovládané elektromagnetické ventily

Cívka otevírá membránu ventilu, čímž jej uvádí do činnosti a zvedá těleso i sedlo ventilu, aniž by spoléhalo na vnější tlak.

Nepřímo ovládané elektromagnetické ventily

Takový ventil potřebuje pro své správné fungování vstupní diferenční tlak min. 0,5 bar a to jak u typu NC tak NO.

Elektromagnetické ventily nejčastěji dodáváme jako komplet, tedy ventil s cívkou. Cívky lze měnit, nabízíme je pro napětí: 230 V, 110 VAC, 24 VDC, 24 VAC, 12 VDC a 12 VAC.

Z našeho sortimentu doporučujeme elektromagnetické ventily od společností TORK a Danfoss.

Podrobné informace o elektromagnetických ventilech TORK a návod jak správně vybrat vhodný typ naleznete zde. Podrobné informace k elektromagnetickým ventilům Danfoss naleznete zde.

Pro případ, že máte na svém ventilu poruchu nebo nefunguje správně, jsme vytvořili přehled nejčastějších problémů a jejich možnou nápravu.

Široká nabídka elektromagnetických ventilů v e-shopu