Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Servopohony

Zobrazit filtry

Cenové rozpětí

0 Kč - 103000 Kč

Délka

Havarijní funkce

Kmitočet

Pomocný kontakt

Připojovací matice

Velikost připojení

Vestavěný servopohon

Výška

Čidla

Šířka

Servopohony automaticky otevírají a zavírají různé typy armatur, jako jsou kulové kohouty, směšovací ventily, uzavírací klapky, VZT klapky a zdvihové ventily, a tím regulují průtok provozních látek. Umožňují dvoubodové, tříbodové, spojité a multifunkční ovládání a disponují různě pokročilými funkcemi, díky čemuž jsou vhodné téměř pro každý typ aplikace. Najdou tak uplatnění v otopných a chladících systémech, vzduchotechnice, v zemědělství a chovu dobytka, ve venkovních aplikacích, vnitřních bazénech a dalších rozvodech studené a teplé vody, ale i chemických čističek. Poskytují různě vysoké krytí IP a existují ve variantách bez havarijní funkce a s havarijní funkcí pro zajištění bezpečnosti soustavy. Servopohony se vyrábějí i s ekvitermním regulátorem  a pro aplikace, kde je nedostatek prostoru nebo je vyžadována malá hmotnost zařízení (mini servopohony).

Servopohony mají jištění v případě přetížení, umožňují i manuální ovládání a jsou vyrobené z kvalitních materiálů pro vysokou přesnost, odolnost a spolehlivost provozu. Servopohon si můžete pořídit v předpřipravených sestavách pro různé typy použití, anebo si vybrat servopohon a armaturu zvlášť. Zapojení servopohonů do systému je rychlé a jednoduché, nicméně efektivnější variantou je nechat si pohon s vybraným zařízením sestavit od profesionálů.

Elektrické servopohony jsou regulační motory, které jsou využívány pro použití v aplikacích měření a regulace. Servopohon je vždy zapojen v uzavřené regulační smyčce, s rychlostní zpětnou vazbou a nejčastěji i s vazbou polohovou. U servopohonů jsou nejdůležitější jejich regulační parametry, zejména rychlost a přesnost požadované regulace. Dalším důležitým aspektem je jejich spolehlivost a mechanické provedení. Servopohony nacházejí využití i dvojcestných, třícestných i čtyřcestných ventilů, kulových kohoutů, klapek vzduchotechniky i uzavíracích klapek, elektromotory vykonají svou práci spolehlivě a mohou být ovládány na dálku s maximální přesností. Výhody motorizovaných servopohonů oceníme i při regulaci ekvitermních regulátorů a ovládání zdvihových ventilů. Výběr je bohatý a výrobky osvědčených firem Belimo, Siemens i dalších mají mezi servopohony už svou tradici a dobrý zvuk.