Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Servopohony pro směšovací ventily

Servopohony pro směšovací ventily automaticky ovládají směšovací ventil a zajišťují tak optimální teplotu vody v topných a chladících systémech a v dalších aplikacích. Mají různě pokročilé bezpečnostní funkce, které zabraňují poškození pohonu a ventilu v důsledku přetížení, a zajišťují vysokou přesnost a spolehlivost provozu. V případě potřeby je možné servopohony ovládat i manuálně.

Servopohony jsou vyrobené z kvalitních materiálů pro dlouhou životnost a odolnost a na směšovací ventil je lze díky adaptéru snadno nainstalovat. Nabízíme rovněž možnost sestavení servopohonu se směšovacím ventilem od profesionálů.

Pro rozvody regulace topení, větrání a klimatizace se k ovládání výborně osvědčují servopohony pro směšovací ventily. Tyto pohony umožňují pohotové ovládání ventilu i na dálku nebo pomocí komplexního řídícího systému. Využití najdou zejména u směšovacích ventilů Esbe. Mnohé servopohony jsou kompatibilní i s armaturami jiných výrobců. V případě potřeby vám s volbou vhodného adaptéru rádi pomůžeme. Nejčastěji je používán tříbodový systém řízení, který se u většiny směšovacích armatur běžně používá. Použití přídavného spínače je možné jen u některých modelů, případně je již vestavěný. U těchto pohonů je velmi často zachována i funkce dočasného nebo trvalého manuálního nastavení, způsob vypnutí nebo krátkodobého vyřazení servopohonu a následná ruční manipulace jsou vždy popsány v katalogovém listu výrobku nebo v instrukcích k používání. Zde najdete i dobu běhu, krouticí moment a vhodnost prostředí podle teploty nebo vlhkosti.

Výrobky v naší nabídce pocházejí od osvědčených výrobců ESBE a Belimo.