Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Termostatické ventily

Termostatické ventily (často se setkáváme se zkratkou TRV) jsou neodmyslitelnou součástí systémů vytápění či chlazení. Slouží k regulaci tepleného výkonu – termostatický ventil chrání před opařením horkou vodou a také snižuje riziko zničení kotle v důsledku nízkoteplotní koroze. Tato armatura vám tedy ušetří tepelnou energii i peníze.

Více informací o termostatických ventilech

Termostatické ventily jsou třícestné, to znamená, že slouží ke směšování vody ze dvou potrubí do jednoho, konkrétně tedy směšují teplou a studenou vodu tak, aby z ventilu tekla voda s nastavenou výstupní teplotou.

Termostatické směšovací ventily udržují konstantní teplotu vody na výstupu, aniž by k tomu potřebovaly elektrickou energii. Fungují totiž pouze na bázi fyzikálních zákonů, a to teplotní roztažnosti materiálu. Při změně teploty vody se mění i rozměr kovových pásků v termo ventilu, čímž se upravuje průtok vody ze vstupních potrubí.

V naší nabídce najdete termoregulační ventily pro různé rozsahy teplot, průtoky, ale také s různými velikostmi a druhy připojovacích závitů. Vyberte si termostatický ventil na podlahové topení i různé druhy kotlů.