Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Kulové kohouty

Kulové kohouty slouží k uzavírání a regulaci průtoku kapalin či vzduchu a nekorozivních plynů. Patří tedy mezi důležitou součást otopných soustav nebo chladících systémů. Jedná se o armaturu, kde se uzavírá průtok pomocí uzávěru ve tvaru půlkoule. Nespornou výhodou kulových uzávěrů je jejich těsnost.

Více informací o kulových kohoutech

Pro uzavírání průtoku kapalin slouží kulové kohouty. Používané ve dvoucestném i trojcestném provedení. Uzavírání, pootevření nebo úplné otevření se provádí podle varianty kohoutu buď manuálně ruční páčkou, nebo k této činnosti slouží servopohon. Ten je ovládán elektricky, takže toto řešení umožňuje i ovládání kohoutů na dálku. Pro ovládání kulového kohoutu s pohonem se jedná o kohout shodného typu jako manuálně ovládaný, ale místo ruční páčky je však osazen vhodným adaptérem (nejčastěji pro servopohony Belimo). Montáž je povolena hřídelí vzhůru nebo i situování kohoutu v poloze na boku, montáž s hřídelí směrem dolů povolena není.

Kulové kohouty s pohonem se používají na pitnou, užitkovou i topnou vodu, benzín, naftu, olej, glykol, kerosin, vzduch, páru a další kapalná i plynná média.

Pro bezporuchový a dlouhodobý provoz je doporučeno před regulační kulové kohouty předřadit vždy filtr k zachycení případných nečistot, které by uzavírací mechanismus kohoutu mohly poškodit. Specifikace pracovních teplot, závitů a další detaily jsou vždy uvedeny u konkrétního typu kulového kohoutu.

V nabídce máme zařazeny kulové kohouty Giacomini s adaptéry pro pohon a kulové kohouty Belimo.