Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Kalová čerpadla

Kalová čerpadla jsou vhodná pro náročnější čerpání odpadních, kalových a splaškových vod. Tato čerpadla jsou vhodná pro stacionární instalaci např. v čerpací jímce, nebo je lze používat jako přenosné čerpací jednotky pro snižování hladiny spodní vody, vyčerpávání odvodňovacích jímek, čerpání vody ze sběrných jímek povrchové vody atd.

Více informací o kalových čerpadlech

Jak předejít škodám ze zatopení?

Využití kalových čerpadel je dnes velmi rozšířené. Dobře poslouží k odčerpání nejen čisté vody, ale poradí si i s vodou dešťovou nebo jemně mechanicky i chemicky znečištěnou. Proto jsou ponorná kalová čerpadla nezbytným pomocníkem pro majitele rodinných domků, rekreačních chat a chalup, stejně jako pro řemeslníky, stavební a rekonstrukcemi se zabývající firmy, údržbáře a další.

Kalová čerpadla musejí být poměrně robustní konstrukce, aby nedcházelo k jejich poškození při spouštění, vytahování  i při samotném provozu. Také mechanismus ponorného čerpadla musí odolat hrubším nečistotám, které nezachytí ochranné sítko.

Nedílnou součástí kalového čerpadla je i dobře izolovaný a dostatečně dlouhý přívodní kabel pro připojení k elektrické síti. Plovák nebo plovákový spínač slouží k vypnutí přístroje v případě, že hladina odčerpávané kapaliny je již nízká a při provozu nasucho by mohlo dojít k poškození motoru. Motor kalového čerpadla je samozřejmě opatřen i tepelnou pojistkou zabraňující jeho přehřátí.

Pro dokonalé odsátí případného kalu (zejména při použití v odpadních jímkách a výkopech) slouží funkce "víření" (Twister), kterou jsou některé kalová čerpadla vybavena. Tato funkce poslouží k rozvíření vody i sedimentů v sacím prostoru, takže odstranění usazenin bude dokonalé. Brání i zápachu při čerpání, lze ji v některých případech i vypnout. U každého typu je uveden jeho výkon i výtlak.

Pokud potřebujete odčerpávat vodu ze zatopeného sklepa, jímky nebo bazénu jsou kalová čerpadla Grundfos a Wilo ideální volbou.