Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Vlhkoměry a čidla vlhkosti

Vlhkoměry jsou zařízení určená na měření vlhkosti vzduchu nebo různých materiálů. Využívají se zejména v průmyslových oblastech, kde je správná vlhkost důležitá pro hygienu a bezpečnost provozu. Čidla vlhkosti vzduchu jsou součástí také monitorů kvality vzduchu určených do společenských prostor a domácností.

Vlhkoměrů je na trhu celá řada a lze je využít v různých průmyslových aplikacích, ve vzduchotechnice nebo v domácnostech. Velmi přesné jsou průmyslové vlhkoměry vzduchu, které se používají např. v laboratořích, skladových prostorech, datových centrech, potravinářských provozech a všude tam, kde je optimální klima důležité pro bezpečnost a hygienu. Většina průmyslových měřičů vlhkosti vzduchu monitoruje i další aspekty ovzduší, jako je teplota, rosný bod, atmosférický tlak či koncentrace CO2. Vlhkoměry vás spolehlivě a včas upozorní na překročení přednastavených hodnot.

K monitorování vlhkosti sušeného dřeva a řeziva slouží senzory vlhkosti dřeva, které mají šroubové elektrody. Měření na základě elektrické vodivosti zajišťuje vysokou přesnost vlhkoměru.

Hygrostaty jsou určené ke sledování vlhkosti, přičemž vlhkostní čidlo zároveň reguluje různé přístroje. Jedná se zejména o vzduchotechniku a klimatizaci. V naší nabídce najdete prostorové i kanálové hygrostaty, které se umisťují přímo do potrubí vzduchotechniky, kde regulují vlhkost vzduchu.  

Čidla vlhkosti jsou součástí i různých senzorů kvality vzduchu určených do domácností a společenských prostorů.