Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Systémové oddělovače - potrubní oddělovače

Úkolem systémového oddělovače je zamezovat zpětnému nasávání nebo zpětnému toku užitkové či znečištěné vody do veřejné sítě pitné vody. Převážně se používá pro plnění topných zařízení bez inhibitorů a umožňuje pevné připojení topného plnícího zařízení k zařízení rozvodu pitné vody. Potrubní oddělovače najdou využití v rodinných domech, na zahradách, v komerčních a veřejných budovách i v průmyslu. 

Systémové oddělovače jsou tzv. bezpečnostní armatury. To znamená, že jejich účelem je zajištění nezávadnosti a bezpečnosti zdrojů pitné vody dle aktuálně platných hygienických norem. Potrubní oddělovače konkrétně zamezují zpětnému nasávání užitkové vody do rozvodů pitné vody. Instalují se mezi veřejný vodovodní řad a vnitřní rozvody, čímž brání kontaktu vody v těchto rozvodech a zamezují kontaminaci.

Potrubní oddělovače jsou vybaveny zpětnými klapkami na vstupu i výstupu. Při správném směru proudění vody jsou klapky otevřené. Když se neprovádí odběr vody, jsou jednosměrné ventily na vstupu a výstupu uzavřené. Při zpětném nasátí tlak na straně vstupu klesá a klapky se uzavřou, čímž zabrání zpětnému toku vody. Výpustný ventil se poté otevře, když diferenční tlak mezi komorou předního a středního tlaku poklesne na 0,14 bar. 

V naší nabídce najdete malé potrubní oddělovače do domácnosti i složitá zařízení pro použití v průmyslu s vysokým rizikem kontaminace pitné vody zpětným nasáváním. Všechny produkty v našem e-shopu splňují nejvyšší bezpečnostní nároky dle platných norem.