Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Samonasávací čerpadla

Zobrazit filtry

Cenové rozpětí

3800 Kč - 11000 Kč

Napájení čerpadla

Sací výška

Spínací tlak

Tlakový spínač

Samonasávací čerpadla jsou na povrchu umístěná čerpadla, obvykle využívaná pro čerpání vody ze studní, nebo jako součást domácích vodáren. Jejich výhodou je snadná obsluha i cenová dostupnost.

Více informací o samonasávacích čerpadlech

Možnosti využití samonasávacích čerpadel jsou skutečně velké. Nejběžněji slouží samonasávací čerpadla k čerpání čisté nebo jen mírně znečištěné vody pro zavlažování, kropení, přečerpávání, naplňování či naopak vyprazdňování nádrží. V případě nouze lze využít samonasávací čerpadlo k čerpání vody při zatopení sklepních prostor či místností. Tento typ čerpadel se vyznačuje velmi krátkou dobou nasávání a jednoduchou konstrukcí, která také přispívá k bezporuchovému provozu a nízké hlučnosti. Motory o vysokém výkonu jsou při provozu zárukou rychlého a spolehlivého čerpání média.

Na výběr je několik odlišných provedení samonasávacích čerpadel s různým výtlakem. Volit je třeba podle konkrétního účelu, k němuž bude samonasávací čerpadlo nejčastěji používáno. Materiálové provedení je pochopitelně nerezové, čerpadlo tedy může být přiměřeným způsobem vystaveno i vnějším vlivům, nerezaví a nezatuhne ani při déletrvajícím odstavení mimo provoz a vyžaduje jen minimální údržbu. Napájení je řešeno klasickým přívodním kabelem na 230V se standardní zástrčkou. Nechybí ani pojistka proti běhu naprázdno a čerpá spolehlivě až do převýšení cca 8 metrů.

V naší nabídce naleznete samonasávací čerpadla Grundfos a Wilo.