Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Samonasávací čerpadla

Samonasávací čerpadla jsou na povrchu umístěná čerpadla, obvykle využívaná pro čerpání vody ze studní, nebo jako součást domácích vodáren. Jejich výhodou je snadná obsluha i cenová dostupnost.

Více informací o samonasávacích čerpadlech

Možnosti využití samonasávacích čerpadel jsou skutečně velké. Nejběžněji slouží samonasávací čerpadla k čerpání čisté nebo jen mírně znečištěné vody pro zavlažování, kropení, přečerpávání, naplňování či naopak vyprazdňování nádrží. V případě nouze lze využít samonasávací čerpadlo k čerpání vody při zatopení sklepních prostor či místností. Tento typ čerpadel se vyznačuje velmi krátkou dobou nasávání a jednoduchou konstrukcí, která také přispívá k bezporuchovému provozu a nízké hlučnosti. Motory o vysokém výkonu jsou při provozu zárukou rychlého a spolehlivého čerpání média.

Na výběr je několik odlišných provedení samonasávacích čerpadel s různým výtlakem. Volit je třeba podle konkrétního účelu, k němuž bude samonasávací čerpadlo nejčastěji používáno. Materiálové provedení je pochopitelně nerezové, čerpadlo tedy může být přiměřeným způsobem vystaveno i vnějším vlivům, nerezaví a nezatuhne ani při déletrvajícím odstavení mimo provoz a vyžaduje jen minimální údržbu. Napájení je řešeno klasickým přívodním kabelem na 230V se standardní zástrčkou. Nechybí ani pojistka proti běhu naprázdno a čerpá spolehlivě až do převýšení cca 8 metrů.

V naší nabídce naleznete samonasávací čerpadla Grundfos a Wilo.