Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Magnetické filtry pro vytápění

Magnetické filtry pro otopné a chladící systémy lze rozdělit do tří skupin, dle jejich filtrační funkce. 

První skupinou jsou odlučovače vzduchu, které ze systémů odstraňují nežádoucí bublinky vzduchu. Příliš mnoho vzduchu v topení může způsobovat hluk a snižovat efektivitu vytápění.

Další nepříjemností mohou být fyzické nečistoty a částečky magnetitu vyskytující se v trubkách topných soustav. Odlučovače nečistot s magnetem zachytávají tyto částečky a nečistoty díky integrovanému magnetu. Předcházejí tak opotřebení soustavy a zvyšují výkonnost vytápění.

Odlučovače nečistot a vzduchu v sobě pak kloubí funkce obojího. Jedno zařízení odstraňuje jak vzduchové bubliny tak i fyzické nečistoty.

Z hlediska účinnosti systému je vždy lepší nainstalovat odlučovač vzduchu a odlučovač nečistot zvlášť. V instalacích, kde je obtížné nainstalovat obě zařízení samostatně, pak představuje kombinovaný odlučovač ideální řešení.

Magnetický filtr pro vytápění zbavuje topný systém následujících kontaminací (např. okuje, písek, rez, kovové úlomky atd.), což zvyšuje funkčnost systému vytápění. Tímto zařízením je zvýšena prevence proti opotřebení a špatné funkci topného systému.