Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Oběhová čerpadla

Zobrazit filtry

Cenové rozpětí

3000 Kč - 177000 Kč

Ochrana vůči magnetickým částicím

Oběhová čerpadla jsou elektronická zařízení, zajišťující cirkulaci kapaliny v otopných systémech. V určitých aplikacích mohou oběhová čerpadla sloužit také pro podporu cirkulace teplé vody, ale i chladící kapaliny v klimatizačních systémech. Oběhová čerpadla se využívají i do soustav solárního nebo geotermálního vytápění.

Více informací o oběhových čerpadlech

Oběhová čerpadla slouží primárně v otopných systémech (jednotrubkových nebo dvoutrubkových). Vhodný typ je třeba zvolit podle objemu topného systému a požadavku na množství přečerpávané vody. Vhodnou kombinací zvoleného systému rozvodu tepelného média a správného oběhového čerpadla dosáhneme dokonalé funkčnosti a současně vysoké účinnosti.

Velkou předností moderních oběhových čerpadel je jejich vysoká účinnost a nízká spotřeba energie. Ta je dána tím, že námi nabízená oběhová čerpadla odpovídají jedné z nejvyšších energetických tříd. Při jejich provozu dochází ke skutečně významné úspoře elektrické energie. V některých případech se může jednat až o 90 % celkového objemu elektrické energie! Veškerá nabízená čerpadla vyhovují energetické směrnici Eup, která je v platnosti od 1.1.2013. V tom se odráží vyšší cena nových typů elektronických oběhových čerpadel, která však díky nízkým provozním nákladům a nízké poruchovosti představují investici s krátkodobou návratností. Navíc kvalitní oběhové čerpadlo vás nenechá na holičkách v tu nejméně vhodnou chvíli a i případná výměna je velmi jednoduchá a rychlá.

Nízká hlučnost a minimální rozměry jsou spolu s jednoduchým a současně precizním konstrukčním řešením dalšími nespornými výhodami a přednostmi těchto čerpadel. Moderní elektronická oběhová čerpadla splňují všechny požadavky, které jsou na ně kladeny. Jedná se o investici, která se rozhodně vyplatí.

V naší nabídce naleznete oběhová čerpadla od předních výrobců GRUNDFOS a WILO.