Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Cirkulační čerpadla pro TUV

Zobrazit filtry

Cirkulační čerpadla pro teplou užitkovou vodu (TUV) najdou využití zejména na místech, kde uživatel potřebuje horkou vodu bez ztrát a nutnosti zbytečného odtáčení studené vody. Hodí se především pro jedno- a dvougenerační domy, ve kterých je zdroj teplé vody dále od odběrného místa a voda tak v trubkách vychladá.

Více informací o cirkulačních čerpadlech

Primárním cílem pro používání cirkulačních čerpadel je čerpání teplé užitkové vody (TUV). Využití najdou zejména tam, kde uživatel v domácnosti potřebuje horkou vodu a chce ji přivádět bez ztrát a zbytečného "odtáčení" studené vody v trubkách. Za tímto účelem se instaluje právě cirkulační čerpadlo, které umožní přívést nejkratší a nejrychlejší cestou teplou vodu přímo z bojleru nebo zásobníku na místo, kde ji chceme používat. Díky unikátní konstrukci jsou tato čerpadla uzpůsobena k čerpání vody s vyšším stupněm tvrdosti, uplatní se tak i v regionech, kde by jinak právě tvorba usazenin mohla činit problémy. Tato čerpadla mohou distribuovat i velmi teplou vodu. Vždy je třeba dbát pokynů výrobce a pečlivě je dodržovat, tak se vyhneme případným problémům ještě před jejich vznikem.

K provozu elektronického cirkulačního čerpadla slouží spolehlivý elektromotor s minimálním příkonem, který zajišťuje prakticky bezhlučný provoz s minimální spotřebou energie. Synchronní motor je navíc odolný proti zablokování, tato mokroběžná čerpadla splňují nejvyšší hygienický standard a vyznačují se dlouhou životností. Jsou také odolná proti korozi a lze je v případě potřeby také použít například k čerpání dalších kapalin. Připojení je na závit, synchronní motor je odolný proti zablokování.