Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Požární hlásiče

Požární hlásiče (neboli detektory kouře, hlásiče kouře či hlásiče požáru) slouží jako systém včasného varování před bezprostředním rizikem požáru. Tato zařízení dokáží opticky nebo tepelně zjišťovat přítomnost kouře či požáru ve sledovaném prostoru. Jejich funkce je nepostradatelná pro ochranu zdraví a majetku a často je vyžadována platnými bezpečnostními předpisy. V našem sortimentu najdete modely vhodné pro domácnosti, rekreační objekty i komerční prostory, nechybí ani specializované modely pro kanalizační systémy, potrubí a ventilační systémy.

Detektory kouře můžete snadno umístit na stěnu či strop místnosti, případně libovolného uzavřeného prostoru. Umístění kouřových detektorů není vhodné pouze v prostorách, kde je tvorba páry nebo kouře normálním jevem, který nepředstavuje nebezpečí (např. v kuchyni či garáži). Pro tato místa doporučujeme detektory s teplotním principem. O včasné vyvolání poplachu v případě kouře či vznikajícího požáru se postará optická i akustická signalizace s funkcí ztlumení alarmu dle potřeby. K testování funkčnosti detektorů kouře vám poslouží náš kouřový tester ve spreji.

Požární hlásiče mohou fungovat jako samostatné nezávislé jednotky s bateriovým napájením, nebo mohou být součástí soustavy až 20 detektorů zapojených do ústředny, která zajišťuje jejich napájení a neustále sleduje a vyhodnocuje veškerá přijatá data z detektorů. Zapojení detektorů do ústředny je optimálním řešením pro komplex vzájemně propojených místností či budov, neboť výrazně usnadňuje bezpečnostním pracovníkům shromažďovat a vyhodnocovat údaje z různých detektorů najednou.

Zvláštní skupinou jsou WiFi kouřové detektory, které vedle optické a akustické signalizace mohou odesílat varování o přítomnosti kouře či ohně rovněž online.