Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Pneumatické pohony

Pneumatické pohony slouží k mechanickému otevírání a uzavírání různých typů zařízení, jako jsou klapky, závity, kulové ventily, průmyslové stroje a pece, hořáky, topná zařízení, ale i stomatologické přístroje nebo zavlažování. Pneupohony jsou ovládané vzduchem a využívají jeho rozdílného tlaku oproti tlaku atmosférickému. Takto získanou energii převádí na mechanický pohyb v závislosti na typu, popřípadě nastavení pneupohonu na pomalé nebo rychlé otáčení nebo posunutí do pozice zavřeno či otevřeno.

Pneupohony jsou vysoce spolehlivé, výkonné a kompaktní a do systému se zapojují pomocí závitu. Pneumaticky ovládané solenoidové ventily jsou určeny pro tekuté a plynné provozní látky a v případě, že řídicí vzduch neprochází ventilem, zůstávají v otevřené pozici.

Vyberte si z naší nabídky kvalitních jednočinných i dvojčinných pneumatických pohonů, vzduchem ovládaných solenoidových ventilů a kulových ventilů s pneupohonem od výrobce TORK. Nabízíme široký sortiment pro nejrůznější aplikace. Pneumatický pohon si můžete vybrat dle doby otevření/zavření, kroutícího momentu, typu a velikosti připojení, média, pracovního tlaku, rozsahu teplot a dalších parametrů. S výběrem vhodného pneupohonu pro vaše potřeby vám rádi poradíme.