Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Průtokoměry

Kontrolu okamžitého stavu průtoku média v hydronických systémech můžeme provádět prostřednictvím průtokoměru (Flowmeteru), který provádí měření na principu použití plováku a pevné pružiny. Měřeným médiem může být voda s příslušnými antikorozními a nemrznoucími aditivy, dále topná nebo chladící voda​. Vyobrazení změřeného průtoku je na kalibrované stupnici. Průtokoměr vody je malý a kompaktní, lze ho tedy bez problémů nainstalovat i tam, kde máme jen minimum místa. Lze ho použít pro topnou i chladicí vodu i s příměsí antikorozních a nemrznoucích přísad.

S průtokoměry vody úzce souvisí také průtokové spínače, což jsou zařízení, která umožňují automatické zapnutí a vypnutí elektrického čerpadla při poklesu tlaku a zastavení průtoku v systému nebo při otevření a uzavření kontaktů. Další funkcí je vypnutí čerpadla při chodu na sucho, pokud v čerpadle není voda. Tím je čerpadlo chráněno před poškozením, ke kterému by mohlo dojít při chodu na sucho. Průtokový spínač nevyžaduje údržbu. Ručně lze nastavit, zda má spínač spínat či rozpínat. Průtokové spínače jsou vhodné pro použití s kapalnými médii jako voda, mořská voda, bazénová voda, ethylenglykol nebo jiné kapaliny, které nezpůsobují poškození použitých materiálů.

Kontrolu okamžitého stavu stavu v hydronických systémech můžeme provádět prostřednictvím průtokoměru (Flowmeteru), který provádí měření na principu použití plováku a pevné pružiny. Průtokoměr je malý a kompaktní, lze ho tedy bez problémů nainstalovat i tam, kde máme jen minimum místa. Lze ho použít pro topnou i chladicí vodu i s příměsí antikorozivních a nemrznoucích přísad. Pracovní podmínky jsou tlak do 10 bar a teloty do 100°C.