Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání). Souhlasím

Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt. Pátek 1.7. zavřeno - inventura!

Máte dotaz? +420 257 310 358

Ponorná čerpadla do vrtu

Ponorná čerpadla do vrtů se využívají ve vrtech a vrtaných studních na pitnou vodu. Vynikají specifickým tvarem, který umožňuje jejich spuštění do vrtu, ale také vysokým výkonem, nutným pro čerpání z velkých hloubek.

Více informací o čerpadlech do vrtu

Vrty slouží jako zdroj pitné vody pro domácnosti, pro získávání užitkové vody, ale stejně tak poslouží i k pozvolnému odčerpávání nadbytečných zásob spodní vody. V případě potřeby jsou ponorná čerpadla schopna čerpat i další kapaliny bez mechanických nečistot. Protože vrty jsou často velmi úzké, jsou ponorná čerpadla svým tvarem přizpůsobena podmínkám a lze je často použít už od průměru vrtu 76 mm. Ponorná čerpadla do vrtů pracují plně ponořená, což je důležité i k jejich účinnému chlazení a proto mohou pracovat s velkými příkony. Dopravní výška čerpadel (podle typu a výkonu) až do výše přes 100 metrů (značíme jako H). Jmenovitý průtok (tedy objem vytlačené vody označovaný jako Q) je dán typem čerpadla, proto je vždy třeba vybírat podle konkrétních požadavků na čerpané množství a výšku. Ponorná čerpadla jsou opatřeny připojovacím kabelem, ten však často pro hloubku vrtu musí být připojen na prodlužovací kabel. Součástí ponorných čerpadel je i závěsné lanko. Pracovat mohou jak v horizontální, tak i ve vertikální poloze.

V naší nabídce nechybí ani čerpadlo pro vrty, které je opatřeno frekvenčním měničem, který dokáže kontrolovat a ovládat konstantní tlak. Ponorná čerpadla jsou standardně opatřena ochranou proti běhu nasucho, přetížení, přehřátí a přepětí či podpětí v elektrické síti.

Nabízíme ponorná čerpadla do vrtů od předních výrobců Grundfos a Wilo.