Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Ponorná čerpadla do vrtů na vodu

Ponorná čerpadla do vrtu

Ponorná čerpadla se využívají k čerpání čisté vody z vrtů, studní a sběrných nádrží. Zatímco samonasávací čerpadla a domácí vodárny vodu ze zdroje jen nasávají, čerpadla do vrtu jsou ponořena do vody, kterou nasají a následně vytlačují vodní sloupec do potrubí a k odběrným místům. Proto je jejich použití možné i pro hloubky větší než 8 metrů. Specifický tvar čerpadla do vrtu umožňuje použití i v úzkých prostorech, jako jsou úzké vrty na vodu, a je možné je sériově i paralelně napojovat.

Ještě než se pustíte do čerpání vody z vrtu, je potřeba vrt vyčistit a ujasnit si požadavky pro ponorné čerpadlo na vodu.

A jak vybrat ponorné čerpadlo do vrtu? Pro začátek musíte znát následující parametry:

  • Průměr vrtu

  • Hloubka vrtu a vzdálenost k odběrným místům (odtud pak snadno spočítáte dopravní výšku čerpadla)

  • Předpokládané množství vody, kterou má čerpadlo ponorné čerpat

  • Množství pevných látek ve vodě (zjistíte z chemického rozboru vody)

Takto vybaveni se podívejte na náš návod a/nebo si při výběru ponorného čerpadla na vodu nechte poradit přímo od našich odborníků.

Doporučujeme pořídit si kompletní sadu, ve které najdete vše, co potřebujete, včetně ochranných prvků (jako je ochrana proti suchoběhu, ochrana při kolísání napětí sítě, atd.). Nejenže nemusíte dokupovat dodatečné příslušenství, ale za ochranné funkce se vám čerpadlo odvděčí delší životností a nižšími provozními náklady.