Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Danfoss Icon

Chytré podlahové vytápění Danfoss Icon

Jednotlivé zónové regulace řeší často pouze vytápění radiátory, kdy na každý radiátor namontujete hlavici, která se pak zavírá a otevírá podle potřeby tepla. Moderní přístup k vytápění, ale vede spíše k podlahovému nebo stropnímu topení. Radiátory v místnosti zabírají místo. Podlahové vytápění ušetří místo v místnosti a rovnoměrně rozprostře teplo v celé místnosti. Správnou a chytrou regulaci, o které ani neuslyšíte, zaručuje systém Danfoss Icon™.

Danfoss Icon je systém chytrého vytápění pro podlahové topení. Zajišťuje maximální komfort, jednoduché řešení a je vhodný jak do menších domácností, tak i do rozlehlejších domů či bytů. Chytré topení Danfoss Icon minimalizuje tepelné ztráty a šetří náklady na vytápění, součástí je i ovládání topení přes internet. V případě kombinovaného topení Danfoss Icon jednoduše propojíte s Danfoss Ally a získáte tak plnou kontrolu nad radiátorovým i teplovodním podlahovým vytápěním z jedné aplikace.

regulace podlahového topení

Zónová regulace pro teplovodní podlahové vytápění

U klasických termostatů si můžete nastavit požadovanou teplotu. U lepších termostatů si můžete nastavit denní nebo týdenní program a termostat bude zapínat topení podle vašeho přání. Chytrý WiFi termostat umí komunikovat s vaším telefonem nebo umi poznat, že se blížíte domů a začít topit. Danfoss Icon jde ještě o krok dál a kombinuje chytrý termostat se zónovou regulací. Každá místnost v domě nebo v bytě má jiné tepelné ztráty. V některých místnostech se může zdát zima a jiné mohou být přetopené. Řešení nabízí zónová regulace: místnosti podle potřeby rozdělíte do jednotlivých zón. Na termostatu si pak nastavíte správnou teplotu v každé zóně a o vše ostatní se už postará systém chytrého vytápění.

Jak na chytré podlahové vytápění?

Regulace podlahové topení Danfoss Icon zahrnuje všechny potřebné komponenty a jejich instalace je jednoduchá a pohodlná. Abyste se do něj mohli pustit, potřebujete řídící regulátor, aplikační modul, příslušný počet termostatů, termopohonů a případné rozšiřující moduly pro pohodlnější ovládání.

Regulátory pracují s napětím 24 V a jsou dostupné ve dvou provedeních: s 10 nebo 15 výstupy pro termopohony. Termopohony jsou nainstalovány na každém okruhu podlahového topení a do regulátoru se připojují drátově. Termostaty je možné připojit dvěma způsoby. První je drátový, kdy se spojí regulátor s termostatem pomocí kabelu. Pro druhý - bezdrátový způsob připojení jsou potřebné bezdrátové verze termostatů a rádiový modul zajišťující bezdrátovou komunikaci termostatu s řídícím regulátorem.

Master řídící regulátor poskytuje několik pokročilých vlastností, které se dají ještě rozšířit pomocí rozšiřujícího modulu. Vybrat si pak můžete z 10 předdefinovaných nastavení pro běžné aplikace, která pokrývají chování všech vstupů a výstupů z řídícího regulátoru. Rozšiřující modul vám umožní používat Danfoss Icon v aplikacích, kde je využívána kombinace topení a chlazení.

Řídící regulátor Danfoss Icon disponuje funkcí automatického vyvažování, spínáním čerpadla, spínáním kotle, funkcí test a PWM regulací. V neposlední řadě se regulátor umí sám učit. To znamená, že pozná jak rychle se váš systém zahřívá a podle potřeby zapne topení dříve nebo později tak, aby zaručil přesnou komfortní teplotu v každé zóně.

Bezdrátová verze

Drátová verze 24V

Drátová verze 230V

Bezdrátový systém pro podlahové vytápění Danfoss Icon

Drátový systém pro podlahové vytápění Danfoss Icon

Drátový systém pro podlahové vytápění Danfoss Icon

Termostaty:

Bezdrátovy 

Bezdrátový s infračerveným senzorem

S kolečkem

Termostaty:

Do podomítkové krabice

Na omítku

Termostaty:

S displayem 

Programovatelný

S kolečkem

Verze termostatu:

Na zeď

Verze termostatu:

Na zeď / Do podomítkové krabičky

Verze termostatu:

Na zeď / Do krabičky

Vyměnitelný rámeček: 

Ne

Vyměnitelný rámeček: 

Ano (u termostatu do krabičky)

Vyměnitelný rámeček: 

Ano (u termostatu do krabičky)

Aplikace Icon:

Ano

Aplikace Icon:

Ano

Aplikace Icon:

Ne

Možnost chlazení:

Automatická + Manuální

Možnost chlazení:

Automatická + Manuální

Možnost chlazení:

Manuální

Automatické vyvažování:

Ano

Automatické vyvažování:

Ano

Automatické vyvažování:

Ne

Komunikace:

Bezdrátová

Komunikace:

Drátová 24V

Komunikace:

Drátová 230V

Maximální počet zón:

3 x 15 = 45 zón

Maximální počet zón:

3 x 15 = 45 zón

Maximální počet zón:

1 x 8 = 8 zón

Dokonalý design

Pokojové termostaty Danfoss Icon byly navrženy přesně tak, aby ladily s každým interiérem. Termostat nikde nevyčnívá díky tomu, že se vejde do rámečku běžného vypínače. Rámečky jsou vyměnitelné - můžete tak použít rámečky různých výrobců a designově zapasovat Danfoss Icon tak, aby barevně zapadl do vašeho interiéru.

Prostorové termostaty Danfoss Icon s vyměnitelnými rámečky

Po chvíli nepoužívání se vypne podsvícení displeje a termostat je téměř neviditelný. Při dotyku se displej znovu rozsvítí a zobrazí aktuální pokojovou teplotu. Termostat Icon se vejde do elektrikářské krabičky. Nástěnná verze je ideální pokud ve zdi nemáte přípravu pro podomítkové elektrikářské krabičky. Pouze s 25 mm hloubky a rámečkem 86 x 86 mm není verze na stěnu více výrazná než běžný vypínač nebo zásuvka. 

Termostat s kolečkem 24/230V Termostat s displejem 24/230V Programovatelný termostat 230V Termostat s displejem a infračerveným podlahovým senzorem 24V
Termostat Danfoss Icon Termostat Danfoss Icon Programovatelný termostat Danfoss Icon Termostat Danfoss Icon s infračerveným čidlem
 • Vhodný do různých rámečků
 • Až 5  termopohonů
 • Přesné měření teploty
 • Limitace teploty
 • Bezhlučné nastavování
 • Vhodný do různých rámečků
 • Až 5 termopohonů
 • Přesné PWM měření teploty
 • Limitace teploty
 • Možnost připojení podlahového čidla
 • Bezhlučné nastavování
 • Vhodný do různých rámečků
 • Až 5 termopohonů
 • Přesné PWM měření teploty
 • Limitace teploty
 • 7 předdefinovaných programů
 • Adaptivní učení
 • Možnost připojení podlahového čidla
 • Bezhlučné nastavování
 • Vhodný do různých rámečků
 • Až 5 termopohonů
 • Přesné PWM měření teploty
 • Limitace teploty
 • Infračervený podlahový senzor

Pohodlné ovládání podlahového topení odkudkoliv

Je nepříjemné vrátit se domů po dovolené na lyžích a zjistit, že nemáte zatopeno. Zapnout topení včas nebo zkontrolovat aktuální teplotu v domě odkudkoliv je dnes běžný komfort. Aplikační modul Icon App vám zajistí ovládání topení přes mobil. Modul se zasune do řídícího regulátoru a připojí se na domácí WiFi síť. Vy už si pak jen nainstalujete aplikaci do telefonu a můžete celý systém ovládat odkudkoliv.

Vyzkoušejte demo mód ještě před zakoupením systému skrz aplikace pro Android nebo iOS. Ke stažení níže:

Kromě již zmíněného aplikačního modulu, můžete s pomocí ZigBee modulu systém vytápění Danfoss Icon spárovat se ZigBee produkty jiných výrobců, a řídit je tak pomocí aplikací pro chytrou domácnost v chytrém telefonu či tabletu.