Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Čerpání vody ze zaplaveného suterénu

Nejen v letních měsících každoročně způsobují výkyvy počasí zatopení řady sklepních prostorů. Příčinou může být stoupající spodní voda, povodeň nebo například náhlý přívalový déšť.  Pro obnovení zdravých a bezpečných podmínek v domě je nutné udělat celou řadu úkonů. 

Sepsali jsme pro Vás jak krok za krokem postupovat při čerpání vody ze zaplaveného suterénu.

Výběr čerpadla

Prvním a zároveň nejdůležitějším krokem je výběr čerpadla.

V případě, že je sklep plný znečištěné vody, doporučujeme používat kalové čerpadlo, které je robustnější a dimenzované na čerpání kapaliny obsahující vláknité a pevné mechanické nečistoty.  Sací koš kalových čerpadel lze snadno demontovat a vyčistit, bez použití speciálních nástrojů. Při nadměrně znečištěné vodě je nutné použít čerpadla vybavená rotujícími řezacími noži pro zpracování mechanických příměsí.

Jak vybrat kalové čerpadlo

Máte-li vybrané čerpadlo, je dále nutné pořídit další potřebné příslušenství.

Abychom Vám pomohli, sestavili jsme kompletně vybavený záplavový set, obsahující vše potřebné k okamžitému vyčerpání zaplaveného suterénu.

Sety se skládají z kalového čerpadla značky Grundfos, při jehož výrobě byla použita vysoce kvalitní korozivzdorná ocel.Další možností jsou čerpadla značky Wilo, schopná vyčerpat vodu až na výšku 2 mm. Všechna čerpadla jsou vybavena  plovákem, který slouží jako ochrana proti suchoběhu, 20 metrů dlouhou hadici, KAMLOK rychlospojkami a sací krabicí, která slouží jako hrubý předfiltr před čerpadlem.

Kompletní nabídka kalových čerpadel

Jak správně odčerpat vodu ze zaplaveného suternénu?

Trpělivost se vyplácí.

Se začátkem odčerpávání nespěchejte, správný postup může zabrat i několik dní. Podzemní voda, která je všude kolem zatopeného suterénu, zvenku tlačí na základy domu,. Voda která je uvnitř, působí opačnou silou proti ní. V případě rychlého vyčerpání kapaliny uvnitř hrozí zhroucení zdíi a samých základů domu. Abyste se vyhnuli narušení základů a zdiva, je třeba dodržet následující kroky:

  • S odčerpáváním začněte až ve chvíli, kdy voda klesne pod úroveň země.
  • Pokud vlastníte náš záplavový set, připojte hadici na čerpadlo pomocí rychlospojky  KAMLOK.
  • Čerpadlo vraťte do přepravky, naopak plovák z ní vyjměte
  • Hadici vyveďte ven ze sklepa a záplavový set vhoďte do vody
  • Čerpadlo zapojte do elektrické sítě, dejte pozor abyste při tom nestály nohama ve vodě.
  • Odčerpejte vodu na hladinu do výšky 70 až 100 cm od podlahy. Označte si tuto hladinu na stěně a počkejte do druhého dne
  • Pokud další den hladina stoupne, je na odčerpávání. Okolní půda je stále příliš nasáklá vodou. Odčerpávejte opět do výšky 70 až 100 cm a opět vyčkejte.
  • Pokud hladina přestane stoupat, odčerpejte zbylých 70-100 cm a počkejte přes noc. Ujistěte se, že se voda již nevrací a hladina nestoupá.

Po odčerpání veškeré vody je nutné zatopenou část domu důkladně vysušit a zamezit šíření plísně.

Kompletní nabídka kalových čerpadel