Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Chytré vytápění Danfoss Ally

Chytré topení Danfoss Ally je úsporné a udržitelné řešení pro radiátorové vytápění domů a bytů. Je kompatibilní s téměř všemi zdroji tepla, můžete jej tak použít s kotlem, tepelným čerpadlem nebo třeba dálkovým vytápěním.

Díky zónové regulaci přizpůsobíte každou místnost svým potřebám a zároveň ušetříte až 30 % nákladů za energie. A právě vytápění představuje nejen nejvyšší položku na účtech za energie, ale i nejvýznamnější zdroj emisí skleníkových plynů domácností. Efektivním využíváním energií ušetříte a přispějete k udržitelnější budoucnosti.

Celý systém je bezdrátový, takže jej snadno nainstalujete bez nutnosti stavebních úprav a ovládáte odkudkoliv pomocí mobilní aplikace. Pro regulaci podlahového topení a radiátorů Danfoss Ally jednoduše propojíte s Danfoss Icon.

Chytré radiátorové vytápění Danfoss Ally

Zónová regulace a ovládání topení přes internet

Danfoss Ally pracuje na principu zónové regulace. Každá místnost v domě nebo v bytě má jiné tepelné ztráty. V některých místnostech se může zdát zima a jiné mohou být přetopené. S Danfoss Ally si místnosti rozdělíte podle potřeby do jednotlivých zón. Každý radiátor osadíte chytrou termostatickou hlavicí a vše jen spárujete s centrální jednotkou Ally Gateway a s aplikací v telefonu

Regulace teploty poté probíhá zcela automaticky na základě vašich individuálních potřeb a preferencí. Bezkonkurenční přesnost nastavené teploty vám zajistí pohodlí a efektivní využívání energií. 

Ovládání topení nikdy nebylo snadnější

Tradiční dotykovou řídicí jednotku už nikdy nebudete potřebovat. Danfoss Ally je inteligentní systém, který umožňuje dálkové ovládání topení. Řízení radiátorů tak zvládnete plně ze svého smartphonu. Ovládání topení přes mobil vám umožní kdykoliv dálkově nastavit teplotu a vrátit se do příjemně vyhřátého domu.

Zapomněli jste před odchodem z domu vypnout topení? Žádný problém - stačí pár kliků a topení vypnete odkudkoliv. 
Uživatelské rozhraní aplikace je velmi intuitivní. Krok za krokem vás provede nastavením. S aplikací zvládnete jednoduše monitorovat, ovládat, plánovat i optimalizovat provoz topení. Získáte tak maximální kontrolu nad svým vytápěním. 

Danfoss Ally umožňuje i hlasové ovládání topení. Systém stačí připojit k digitální asistentce, například Google Assistant nebo Amazon Alexa, a pomocí jednoduchých hlasových příkazů můžete okamžitě upravit vytápění. Výhodou hlasového ovládání je fakt, že nemusíte přerušit činnost, kterou právě děláte, ani hledat mobil. Hlasové ovládání je nejjednodušší způsob, jak nastavit teplotu.  

Možnosti integrace a propojení s dalšími chytrými funkcemi

Chytré topení Danfoss Ally funguje na platformě ZigBee, která je podporována většinou inteligentních domácích zařízení. Svůj termostat tak můžete snadno integrovat do systému smart home a ovládat jej pomocí aplikace, na kterou jste zvyklí. Zároveň tak můžete topení zařadit do různých „scénářů“, například do režimu dovolená, kdy jediným kliknutím vypnete všechny spotřebiče a zajistíte bezpečnost své domácnosti během vaší nepřítomnosti.

Díky otevřenému rozhraní API navíc můžete svůj chytrý termostat Danfoss propojit i se zařízeními jiných výrobců. Pokud tedy už nějaké chytré termostatické hlavice na radiátory máte, snadno je propojíte s aplikací Danfoss. A naopak - nic vám nebrání v tom, abyste si v budoucnu pořídili i hlavice jiných výrobců.

Hlasový asistent Google Assistant nebo Amazon Alexa

Zigbee 3.0

Otevřené rozhraní API

Danfoss Ally™ může změnit teplotu jednoduchým povelem pro vašeho domácího asistenta.

Danfoss Ally™ má certifikaci Zigbee 3.0 a pracuje na této platformě, jako spousta dalších inteligentních domácích zařízení po celém světě. Lze tak chytré topení zařadit již do stávajícího smart home systému.

Danfoss Ally™ má otevřené rozhraní API. To umožňuje propojení  s ostatními zařízeními jiných výrobců.

Jednoduché řešení a snadná instalace chytrého vytápění

Systém Danfoss Ally zahrnuje všechny potřebné komponenty pro radiátorové aplikace a jeho instalaci zvládnete i svépomocí. Danfoss Ally je kompatibilní s 96 % systémů vytápění. Jednotlivé bezdrátové radiátorové hlavice jednoduše upevníte na radiátorový ventil. Žádné stavební zásahy ani práce s elektroinstalací tedy nejsou potřeba.

Pokud máte radiátor někde zastrčený za pohovkou nebo v rohu místnosti a raději byste měřili teplotu v jiném místě než na hlavici radiátoru, tak můžete systém Danfoss Ally obohatit o bezdrátové pokojové čidlo. Stejné čidlo použijete i v případě, kdy máte v místnosti více než jeden radiátor a chcete všechny radiátory shluknout do stejné zóny. Bezdrátové pokojové čidlo pro hlavice Danfoss Ally je pak ideální prostředník pro měření teploty mimo některou z termostatických hlavic.

Poté si už jenom stáhněte aplikaci a naplánujte si rozvrh vytápění. Díky průvodci krok za krokem to zvládnete během pár minut. O vše ostatní se pak postará inteligentní software. O provoz topení se už nemusíte vůbec starat a díky bezhlučnému nastavování ventilů o něm ani nebudete vědět.

Chytré termostaty Danfoss pro kombinované vytápění

Běžně se dnes kombinuje radiátorové vytápění s podlahovým. V takovém případě zkombinujte chytré zónové systémy Danfoss Ally a Danfoss Icon, který je určený právě pro podlahové vytápění. Pro připojení k Ally je třeba dovybavit Danfoss Icon modulem ZigBee, který zajistí komunikaci mezi oběma systémy.

Komponenty Danfoss Ally

Součástí systému chytrého vytápění Danfoss Ally je:

Všechny komponenty spolu komunikují prostřednictvím internetu, takže je nemusíte složitě propojovat pomocí kabelů.

Zabezpečení dat na prvním místě

Kybernetických útoků neustále přibývá, a proto je zajištění vysoké úrovně bezpečnosti dat jednou z priorit chytrého vytápění Danfoss. Jeho ochrana proti hackerským útokům v současnosti splňuje stejné standardy, jako má vláda USA k ochraně utajovaných informací. Externí specialisté na ochranu dat pravidelně provádějí nezávislé bezpečnostní testy a kontrolu softwarových kódů.
Díky fyzické ochraně pomocí PIN kódu budete mít vždy jistotu, že změny v nastavení vašeho chytrého vytápění provádí pouze oprávnění uživatelé.

Výhody Danfoss Ally v kostce

 • dálkové ovládání topení přes internet,
 • hlasové ovládání,
 • přesná regulace teploty,
 • úspora provozních nákladů za vytápění až o 30 %,
 • jednoduché a intuitivní ovládání z aplikace,
 • snadná instalace bez stavebních zásahů,
 • možnost integrace s chytrým podlahovým vytápěním Danfoss Icon,
 • detekce otevřeného okna, díky které bezdrátová termostatická hlavice během větrání ztlumí vytápění na dobu 30 minut,
 • kompatibilní s 90 % systémů vytápění,
 • radiátorová hlavice Danfoss Ally pasuje na 95 % všech radiátorových ventilů,
 • otevřené ZigBee rozhraní i pro produkty třetích stran