Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Mezipřírubové klapky

Mezipřírubové uzavírací a regulační klapky jsou známy jako motýlové klapky, a to především kvůli tvaru konstrukce pro upevnění, která připomíná motýlí křídla. Slouží k uzavírání potrubí nebo k regulaci průtoku.

Mezipřírubové neboli motýlové klapky mají široké využití v průmyslu. Uplatnění mohou najít třeba v papírnictví, chemickém či potravinářském průmyslu nebo třeba při přepravě sypkých materiálů.

Hojně se využívají mezipřírubové klapky také ve vodním hospodářství – především v rozvodech pitné a užitkové vody. Klapky lze najít v rozvodech studené a teplé vody pro topení či chlazení.

Jednotlivé produkty se liší jmenovitou světlostí potrubí DN (tedy velikostí připojení) a maximálním pracovním tlakem, použitým materiálem u motýlu klapky i počtem šroubů a provedením jejich děr (průchozí/se závitem), přičemž počet šroubů je přímo úměrný provoznímu tlaku. Jak už název napovídá, montáž klapek probíhá vždy mezi příruby potrubí.

Při výběru mezipřírubových klapek je důležité vědět, že materiál motýlu a těsnění souvisí s typem požadovaného média a jeho teplotou. Například mezipřírubové klapky z tvárné litiny s epoxidovým nátěrem jsou určeny pro vodu, mezipřírubové klapky z mosazi se používají pro plyn. Dalším častým materiálem je nerezový motýl klapky, který je vhodný zejména na aplikace s pitnou vodou.

Mezipřírubová klapka pro vodu Belimo D6200W je vyrobena z nerezové oceli, a proto se hodí pro vodu a vodu s přídavkem glykolu až do výše maximálně 50 %. Použít ji tedy lze ve stacionárních zařízení topení, větrání a klimatizace.

Mezipřírubové klapky se ovládají ruční pákou (pro uzavírání) nebo šnekovou převodovkou. Lze je však připojit i na elektrický servopohon a jednočinný či dvojčinný pneumatický pohon.

Bola.cz nabízí pro ovládání pomocí servopohonu vhodné adaptéry. Pneupohony sedí na motýlových klapkách i bez adaptéru. Pohodlnější ovládání servopohonem – Bola.cz nabízí produkty osvědčeného výrobce Belimo – jistě zákazníci ocení především u hůře přístupných klapek. Servopohon navíc může být propojen do řízení celého systému měření a regulace.

Pokračujte na nabídku mezipřírubových klapek v e-shopu