Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Zónové ventily

Zónové ventily jsou určeny k řízení směru průtoku do jednotlivých zón A-B hydraulických okruhů (nejčastěji na přepínání topného okruhu a akumulace) – ať už v běžných domácích (kotle, radiátory či ohřev TUV) nebo průmyslových zařízeních.

Více informací o zónových ventilech

Ve dvoucestném provedení se zónové ventily používají pro rychlé přepnutí nebo uzavření cesty mezi dvěma okruhy, Jejich prostřednictvím můžeme také řídit směr průtoku do jednotlivých zón otopných, chladicích nebo solárních systémů, rozvodů vody apod. Používají se i pro okruhy s pitnou vodou a podlahové topení. Ventily ve dvoucestném provedení jednotlivé okruhy pouze uzavírají nebo naopak otevírají. V těle ventilu je umístěna pružina, jež zajišťuje, aby v případě výpadku proudu došlo k přepnutí ventilu do výchozí polohy mechanicky. Tělo ventilu je vyrobeno z mosazi a k montáži slouží vnější závity.

Trojcestné zónové ventily fungují v okruhu topení, rozvodu vody, chladicím nebo solárním systému tak, že nahrazují svou funkcí jakousi "výhybku". Umožňují ttak směřovat průtok z jednoho společného vstupu do jednoho zvoleného (ze dvou) výstupu. Závisí to na momentálním sepnutí. Maximální rozdílové tlaky pro bezpečný provoz, napájecí napětí a teplota média jsou vždy specifikovány u jednotlivých typů zónových ventilů.