Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Směšovací ventily

Směšovací ventily slouží k regulaci teploty vody mísením horké a studené vody. Nabízíme trojcestné a čtyřcestné směšovací ventily, včetně servopohonů. Dále montážní sady pro instalaci servopohonů, ale i renovační sady, těsnění a další náhradní díly.

Více informací o směšovacích ventilech

K dosažení požadované teploty nejlépe poslouží směšovací ventily. Podle zapojení a účelu armatury nebo celého systému je třeba vybrat vhodný typ směšovacího ventilu tak, aby přesně plnil svůj účel. Trojcestné směšovací ventily jsou řízeny buď manuálním nastavitelným kolečkem nebo při použití v sofistikovaném systému využívají centrálního řídicího systému a potom k jejich ovládání slouží servopohony. Jejich prostřednictvím je zajištěno pohotové nastavení parametrů ventilu podle aktuální potřeby a tím minimalizace ztrát na energii. Ekonomicky výhodný a navíc spolehlivý provoz je to, co mohou kvalitní směšovací ventily zajistit.

Pro montáž servopohonu můžete zvolit kompletní montážní sadu, ve které najdete profilovaný plech, hřídel i upevňovací šroub - je to jednoduché a efektivní řešení. U čtyřcestných směšovacích kohoutů lze zvolit i variantu zapojení s přimísením vratné vody s teplou vodou z kotle, což přináší vyšší teplotu vody, která následně do kotle vstupuje.

Pro přetěsnění nebo dodatečné montáže ventilů i filtrů poslouží sady těsnění, které by již po demontáži nemělo být používáno znovu, jedinou stoprocentní jistotou je výměna za nové.