Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Třícestné směšovací ventily

Třícestný směšovací ventil slouží k mísení horké a studené vody tak, aby bylo dosaženo požadované teploty. Používají se v rozvodech topení a chlazení, pro podlahové vytápění, ventilaci, solární systémy, centrální rozvody a další systémy pitné i nepitné vody. Některé třícestné ventily mají i rozdělovací funkci. Ventily je možné ovládat třemi způsoby: manuálně pomocí kolečka se stupnicí, termostatickou patronou, anebo servopohonem, k jehož namontování je však potřeba správný adaptér. Třícestné ventily se vyrábí z mosazi s ochranou proti vyluhování zinku, popřípadě z litiny, pro dosažení vysoké odolnosti a bezpečnosti.

Všechny hlavní součásti směšovacích ventilů lze snadno vyměnit, nicméně doporučujeme do systému před ventil nainstalovat vhodný filtr. Předejdete tak nutnosti častější údržby třícestného ventilu, prodloužíte životnost ventilu i rozvodů a zabráníte nadměrnému opotřebení či případnému poškození v důsledku vyššího množství mechanických nečistot ve vodě.

Využití třícestných směšovacích ventilů má velice široký rozsah. Slouží pro rozvody a regulaci topné vody, kde umožňuje získat výslednou směs o požadované teplotě, centrálních rozvodech, využití nachází v podlahovém topení, v solárních systémech, uplatní se v rozvodech a instalacích chladicích systémů, v aplikacích pro ventilaci a provozu klimatizace. Některé typy trojcestných směšovacích ventilů mohou být kromě směšovací funkce použity i jako rozdělovací kohouty. Připojení je řešeno pomocí vnějších nebo vnitřních závitů, jsou i verze s přírubovým připojením. Ventil je opatřen nastavovacím kolečkem se stupnicí, který lze snadno upravit i pro ovládání servopohonem. K tomu postačí osazení vhodným adaptérem, který v naší nabídce pochopitelně nechybí, použít lze servopohony Belimo nebo pohony Esbe. Tělo ventilu je vyrobeno z odolné mosazi nebo litiny a chod ovládacího knoflíku má maximální rozsah 90°.

V naše nabídce naleznete trojcestné směšovací ventily ESBE.