Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Radiátorové ventily a hlavice

Radiátorové ventily jsou nezbytnou součástí všech radiátorových topných systémů. Upravují množství protékající kapaliny v jednotlivých částech otopné soustavy včetně radiátorů a regulují tak teplotu ve vytápěném prostoru. Ventily na topení se vyrábějí v různých délkách s různými průměry v přímém či rohovém provedení, aby bylo jejich použití možné ve všech místech otopných i chladících systémů. Ventily na radiátor zaručují jednoduchou montáž, snadné nastavení a dlouhodobou funkčnost.

Pro plynulejší a přesnější regulaci teploty radiátorů se na ventily instalují termostatické hlavice, které umožňují i pokročilé funkce ovládání vytápění jak pro domácnost, tak i pro malé či velké komerční prostory.

Nejmodernější, úsporný a udržitelný způsob regulace radiátorového vytápění je tzv. chytré vytápění, jehož součástí je i ovládání topení přes mobilní telefon či tablet.

Radiátorové ventily ve spojení s termostatickými hlavicemi se používají pro základní regulaci teploty v místnostech, které jsou vytápěny prostřednictvím radiátorových těles. Tento způsob zajištění požadované teploty v místnosti je dnes nejběžněji používaným řešením, přinášejícím značné úspory energie, což se následně příznivě odráží v ceně za vytápění. Montáž radiátorových hlavic je snadná a ventily jsou k ní uzpůsobeny. O správnou funkčnost se stará tepelné čidlo uvnitř hlavice. Moderní způsoby regulace teploty ale nabízejí i další varianty, například umístění tepelného čidla mimo těleso topení nebo přímo na místě, z kterého chceme při regulování teploty v místnosti vycházet.

Volba vhodných radiátorových ventilů a termostatických hlavic není jen záležitostí novostaveb a měla by být i součástí rekonstrukcí a inovací starších bytů. Vložené investice se na ekonomickém a efektivním vytápění v krátké době zcela jistě vrátí.