Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Termostatické hlavice

Termostatické hlavice na topení zajišťují plynulou a přesnou regulaci teploty radiátorů a tím požadovanou teplotu v místnosti. Umožňují snadné ovládání a jednoduchou montáž k radiátorovému ventilu pomocí typizovaného závitu, popřípadě s využitím redukce pro atypické závity radiátorových hlavic.  

Hlavice s manuálním ovládáním (ruční hlavice na topení) jsou dnes již běžnou součástí radiátorového vytápění, teplota se nastavuje pomocí číselné stupnice či speciálního klíče a pro jejich provoz není potřeba žádný zdroj energie. Chytré termostatické hlavice umožňují dálkové ovládání topení přes internet, disponují digitálním displejem pro nastavení teploty přímo na hlavici a díky chytré regulaci výrazně snižují provozní náklady na vytápění. Při výběru hlavice na topení je důležité zohlednit rozsah nastavení teploty (existují i varianty s úplným uzavřením) a prostředí, kde se radiátory nachází (domácnost, komerční prostory atd.).

Chytré i klasické hlavice existují ve variantách s různě pokročilými funkcemi a volitelným příslušenstvím, jako je funkce hlídání otevřeného okna, ochrana proti odcizení, blokace nastavení teploty a zesílená konstrukce hlavice pro větší odolnost ve veřejných budovách.

Jak na chytré radiátorové vytápění?

Moderní způsob regulace teploty v místnostech, které jsou vytápěny pomocí radiátorů, zajišťují termostatické hlavice. Ty se montují na typizovaný závit radiátorového ventilu. Montáž pro přímé i rohové radiátorové ventily je stejná a zvládne ji i úplný laik. Provádí se bez použití nářadí jen prostřednictvím převlečné matice. Termostatické hlavice nepotřebují ke svému provozu žádný zdroj energie, přinášejí úsporu energie a udržují v místnosti zvolenou teplotu. Není tedy divu, že tento způsob regulace nahradil původní, dnes již zastaralé, otočné ruční kohouty.

Můžete si vybrat typ a provedení podle Vašich potřeb. Termostatické hlavice jsou k dispozici v klasickém provedení, dále varianta s odděleným čidlem nebo s odděleným ovládáním.

Provoz hlavic je bezhlučný a nevyžaduje údržbu. O uzavírání a otevírání ventilu podle potřeby se stará kapalinové čidlo - díky tomu je regulace teploty plynulá. Při umístění termostatických hlavic na veřejně přístupných místech lze proti nenechavcům zajistit pomocí spolehlivé ochrany.