Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Radiátorové ventily přímé

Radiátorové ventily se instalují do radiátorových otopných systémů všude tam, kde je potřeba regulovat množství protékající tekutiny. Upravují průtok topného média v radiátorech, čímž přímo ovlivňují teplotu v místnosti, a snadno na ně připojíte termostatickou hlavici. Nejběžnějším typem závitu pro připojení termostatické hlavice je M30x1,5. Radiátorové ventily se ovládají manuálně a k jejich nastavení nejsou třeba žádné nástroje. Můžete zvolit i variantu s funkcí přednastavení, u které lze ručně měnit průtok kapaliny, nebo si rovnou pořídit sadu, ve které najdete ventil, hlavici na topení i šroubení.

Radiátorové ventily přímé se vyrábějí ve variantách pro jednotrubkové a dvoutrubkové systémy, systémy s malým spádem, koupelnové žebříky a další otopné a chladící systémy. Ventily jsou bezúdržbové a vybírat můžete z různých délek s různými průměry. Ventily jsou zakončené na jedné straně vnitřním závitem a na straně druhé převlečnou maticí s hlavicí, čímž zaručují jednoduché zapojení a umožňují snadnou montáž termostatické hlavice na topení

Pro regulaci průtoku topného média slouží nejčastěji přímé radiátorové ventily, které zapojíme do topného okruhu a jež díky mechanickému impulsu průtok zvyšují nebo snižují. Jejich délka odpovídá normě DIN nebo podle potřeby můžete zvolit i atypickou délku. Na jednom jsou konci opatřeny vnitřním závitem, na druhém převlečnou maticí s hlavicí, čímž je zajištěna snadná montáž. Radiátorové ventily jsou vybaveny i funkcí přednastavení hodnoty kv. Snadno na ně lze namontovat termostatickou hlavici, která se postará o udržování nastavené teploty v místnosti. Tyto hlavice nahradily již překonaná manuální ovládání, které nedokázalo reagovat na změny teploty v místnosti a proto vytápění bylo často neekonomické a ztrátové.