Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

DANFOSS

Zobrazit filtry

Cenové rozpětí

0 Kč - 613000 Kč

Výrobce

Materiál

Externí čidlo

Pomocný kontakt

Výstupní signál

S odděleným čidlem

Ochrana proti krádeži

Délka kapiláry

Havarijní funkce

Přesnost měření

Těsnění

Ochrana proti zamrznutí

Příkon

DANFOSS

Firmu Danfoss založil Mads Clausen 1. září 1933 na farmě svých rodičů v dánském Nordborgu. Společnost se tehdy jmenovala „Dansk Køleautomatik og Apparatfabrik“ (současný název nese od roku 1946) a chlubí se, že vyráběla jedny z prvních termostatických expanzních ventilů.

Clausen vytvořil z jediného ventilu a nezničitelné touhy po úspěchu globální firmu, která stanovuje standardy pro inovace i dnes. Zakladatelův odkaz žije v Danfossu i více než 50 let po jeho smrti. Její kompresory expandovaly postupem času do celého světa a současným heslem Danfossu je „Průmysl zítřka“.

Inženýrské řešení se snaží přispět k udržitelnému rozvoji planety. Výrobky pomáhají nejen městům, která se snaží být uhlíkově neutrální, či při stavbě energeticky efektivních budov, ale také menším firmám, podnikatelům i domácnostem.

Firma Danfoss je v ČR rozdělena do několika divizí. Jednou z nich je divize tepelné techniky, v jejímž portfoliu naleznete radiátorová šroubení, radiátorové ventily pro různá provedení – například pro otopné žebříky či designové radiátory, elektropohony, regulátory diferenčního tlaku či zónové ventily. Druhou divizí je Danfoss chlazení. Díky koupi licence na hydraulické motory pro stroje v zemědělství (třeba kombajny) v roce 1961 byla založena divize hydrauliky, která dodává hydraulické komponenty pro stroje ve stavebnictví a v zemědělství, ale i další menší komponenty do průmyslovéí výroby jako tlakové spínače, tlakové snímače nebo elektromagnetické ventily. O sedm let později zahájil Danfoss jako první na světě sériovou výrobu frekvenčních měničů, která je součástí poslední divize – Danfoss drives. Divize nabízí frekvenční měniče s výkonem od 0,18 kW do 1400 kW, ale i další prvky řízení otáček.

Danfoss byla v ČR založena v lednu 1993 a už od začátku byla úspěšná hlavně v oblasti vytápění. Jednou ze směrů malé domácí regulace je Inteligentní vytápění pro každý domov, které nyní vyrábí dánská firma pod značkou Danfoss Link. Danfoss Link umí ovládat pomocí webové aplikace například podlahová vytápění (elektrická, teplovodní), radiátorové termostatické hlavice nebo spínat elektrické spotřebiče.