Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Ekvitermní regulace

Zobrazit filtry

Cenové rozpětí

0 Kč - 26500 Kč

Délka kapiláry

Komunikace

Krytí IP

Ohřev TUV

Počet hořáků

Počet směšovaných okruhů

Teplota média

Vestavěný servopohon

Výstup

Čidla

Řízení kotle

Ekvitermní regulace vám pomůže upravit výkon vytápění dle aktuálních venkovních teplot. Díky tomu dosáhnete optimálního provozu topení bez nežádoucích výkyvů vnitřních teplot, s čímž nedílně souvisí také snížení nákladů za vytápění. V naší nabídce najdete vše potřebné pro chytré řízení vašeho vytápění.

Řízení pokojové teploty bylo vždy velkým tématem. Na pokojovou teplotu má vliv hned několik faktorů. Jedním z nich je venkovní teplota. Pokud teploty klesnou hluboko pod nulu, většinou topíme na maximální výkon. Najednou se však ze dne na den může výrazně oteplit a pokoje se přetopí. Tento nežádoucí efekt koriguje právě ekvitermní regulace.

Ekvitermní regulátor hlídá pokojovou i venkovní teplotu a naměřená data neustále vyhodnocuje. Na základě takto získaných informací upravuje topný výkon přesně podle aktuálních venkovních i vnitřních podmínek. Pokojová teplota je tak mnohem stabilnější, což výrazně zvyšuje komfort a přináší s sebou úspory.

Doplňkovým příslušenstvím ekvitermní regulace je prostorové čidlo teploty, které navíc zpřesňuje regulaci topení tím, že detekuje další možné vlivy na prostorovou teplotu. Takovými vlivy může být například sluneční záření, hořící krb, větší počet lidí atd.

Ekvitermní regulace se skládá z ekvitermního regulátoru, venkovního čidla, příložného čidla nebo volitelně z prostorového čidla. Regulace je dodávána jako sestava komponentů (Siemens) nebo jako regulátor zabudovaný v servopohonu (Esbe).