Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání). Souhlasím

Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt. Pátek 1.7. zavřeno - inventura!

Máte dotaz? +420 257 310 358

Filtry na vodu (vodní filtry)

Při protékání vody vodním filtrem zachycuje filtr na vodu mechanické nečistoty. Vodní filtr se nejčastěji skládá z pouzdra filtru a filtrační vložky. Filtr vody zajišťuje nepřetržitý přísun filtrované vody. Filtry na vodu lze rozdělit do tří skupin dle jejich použití.

První skupinou jsou domovní filtry na pitnou vodu, pod které spadají filtry na studenou vodu a filtry na teplou vodu. U domovních filtrů je čištění většinou řešeno zpětným proplachem, přičemž Vám odpadá nutnost výměny vložky a místo toho jednou za čas vypustíte vodu se zachycenými nečistotami. Jedná se o vodní filtr na pitnou vodu, který je vhodný pro každé přívodní potrubí rodinného domu a bytu a používá se i jako filtr na vodu ze studny.

Druhou skupinou jsou filtry na dešťovou vodu. Filtr dešťové vody se používá pro úpravu a očištění děsťové vody pro jednoduché systémy na zalévání, splachování, praní a další technické účely, kde není vyžadována pitná voda. 

Třetí skupinou jsou přírubové filtry na vodu, které slouží pro čištění neagresivních kapalin přiváděných do potrubí či armatur. Jsou určeny pro průmyslové použií a slouží především k zachycování hrubších nečistot.

Více informací o vodních filtrech

Při filtraci vody zachycuje filtr na vodu mechanické nečistoty při pouhém protékání vody tělem filtru. Vodní filtr se skládá z pouzdra fitru a filtrační vložky (ta nemusí být vždy součástí dodávky)