Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Domovní filtry na studenou vodu

Filtry na studenou vodu zachycují mechanické nečistoty při protékání vody tělem filtru. Filtr studené vody zajišťuje nepřetržitou dodávku filtrované vody. Jemný filtr redukuje množství cizích částic ve vodě, jakými jsou např. úlomky rzi nebo zrnka písku. Nečistoty usazené na dně filtrační nádoby lze pak snadno odstranit. Vodní filtr na studenou vodu se nejčastěji skládá z pouzdra a filtrační vložky, která nemusí být vždy součástí balení.

Mechanické filtry na pitnou vodu představují jednoduchý způsob filtrace studené vody, která účinně zbaví vodu nečistot. Nečistoty mají vliv na kvalitu vody a tím i na naše zdraví. Mohou mít dopad i na stav vodovodního potrubí, případně mohou zničit drahá zařízení a ventily. Nežádoucí mechanické nečistoty z vody spolehlivě odstraníme pomocí vhodného vodního filtru na studenou vodu.

Úprava vody pomocí mechanického filtru je jeden z nejdůležitějších kroků filtrace vody. Zanesení mechanickými nečistotami hrozí hlavně v případě, že je voda čerpána ze studny. 

Více informací o vodních filtrech

domovních filtrů na studenou vodu je čištění řešeno zpětným proplachem. Odpadá tak nutnost výměny vložky a jen jednou za čas vypustíte vodu se zachycenými nečistotami kohoutem v dolní části vodního filtru. Některé domovní filtry na studenou vodu lze rozšířit o automatickou jednotku zpětného proplachu, která provede čištění filtru v předem nastaveném intervalu za vás.

Domovní filtr na studenou vodu je možné jednoduše doplnit omezovačem tlaku. Filtr na studenou vodu je vhodný na přívodní potrubí každého rodinného domu nebo bytu.