Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Domovní filtry na teplou vodu

Zobrazit filtry

Cenové rozpětí

3000 Kč - 42500 Kč

Výrobce

Filtrační vložka

Max. teplota vody

Redukční ventil

Filtry na teplou vodu zachycují mechanické nečistoty při protékání vody tělem filtru. Filtr teplé vody zajišťuje nepřetržitou dodávku filtrované vody. Jemný filtr redukuje množství cizích částic ve vodě, jakými jsou např. úlomky rzi nebo zrnka písku. Nečistoty usazené na dně filtrační nádoby lze pak snadno odstranit. Vodní filtr na teplou vodu se nejčastěji skládá z pouzdra a filtrační vložky, která nemusí být vždy součástí balení.

Mechanické filtry na teplou vodu představují jednoduchý způsob filtrace, která účinně zbaví vodu nečistot. K filtraci teplé vody je však potřeba speciální vodní filtr, který odolá i vyšším teplotám. Vodní filtry na teplou vodu mají ochrannou jímku a těsnící prvky vyrobené z odolných materiálů, díky čemuž zvládnou i filtraci teplé vody. 

Úprava vody pomocí mechanického filtru je jeden z nejdůležitějších kroků filtrace vody. Zanesení mechanickými nečistotami hrozí hlavně v případě, že je voda čerpána ze studny.

Více informací o vodních filtrech

domovních filtrů na teplou vodu je čištění řešeno zpětným proplachem. Odpadá tak nutnost výměny vložky a jen jednou za čas vypustíte vodu se zachycenými nečistotami kohoutem v dolní části vodního filtru. Některé domovní filtry na teplou vodu lze rozšířit o automatickou jednotku zpětného proplachu, která provede čištění filtru v předem nastaveném intervalu za vás.

Domovní filtr na teplou vodu lze navíc jednoduše doplnit omezovačem tlaku. Filtr na teplou vodu je vhodný na přívodní potrubí každého rodinného domu nebo bytu.