Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Termostatické hlavice s blokací nastavení teploty

Radiátorové vytápění je univerzálním řešením topení, které se hodí jak do domácností, tak i do malých i velkých komerčních prostor. V některých případech může být však jejich jednoduché ovládání a snadné nastavení spíše nevýhodou. V domácnostech, kancelářích, ve veřejných prostorech, ale i v dalších situacích může být náročné ohlídat, aby byla teplota na termostatické hlavici byla nastavená na požadovanou teplotu, obzvlášť v dnešní době, kdy nesmí být kvůli úsporám veřejné budovy vytápěny na více než 18°C a za porušení vládního nařízení hrozí finanční sankce. Existuje však hned několik typů hlavic, se kterými snadno zabráníte nežádoucí manipulaci s nastavením radiátorů.

Ochranné kryty na radiátorové hlavice

Radiátorové hlavice s mechanickým zajištěním

Nejjednodušší možností, jak zabránit přenastavení teploty radiátorů, je pořídit hlavice s mechanickým zajištěním proti jejich otáčení. Termostatické hlavice se dají zajistit zarážkami (kolíčky) a omezit tak rozsah nastavení teploty. U hlavic IMI Heimeier K  a Siemens RTN jsou zarážky součástí balení, pro další typy, jako jsou například Honeywell Thera-6 (omezovací zarážka pro Honeywell) a  Danfoss RA 2944 (omezovací kolíček Danfoss), jsou zarážky volitelným příslušenstvím a je tak potřeba si je zvlášť dokoupit. Jedná se však o jednoduché a efektivní řešení do domácností, zejména do dětských pokojů. Do veřejných prostor je možné použít typy hlavic se zarážkami, které disponují ochranou proti změně polohy zarážek a zesílenou konstrukcí.

Vhodnější variantou pro komerční budovy jsou hlavice s nastavením teploty pomocí speciálního klíče. Termostatická hlavice pro veřejné prostory IMI Heimeier HALO-B se ovládá pouze univerzálním klíčem IMI Heimeier, krytem hlavice lze tak libovolně otáčet bez toho, aniž by se přenastavila teplota. Hlavice je vyrobena z pevného materiálu pro mimořádnou odolnost i v náročných podmínkách a disponuje ochranou proti odcizení.

Termostatické hlavice s omezením teploty

Elektronické radiátorové hlavice

Další možností jak zajistit, aby nedošlo k nežádoucí změně teploty radiátorů, jsou „polochytré“ systémy vytápění, jako je například elektronická termostatická hlavice Danfoss Eco. Hlavici propojíte přes Bluetooth s aplikací v chytrém telefonu, odkud jednoduše nastavíte teplotu radiátoru. Elektronická termostatická hlavice je programovatelná a umožňuje i manuální ovládání, které lze však díky dětské pojistce vypnout. Hlavice má navíc integrované sensory, díky kterým dokáže velmi přesně regulovat teplotu v místnosti, funkci adaptivní regulace pro dosažení správné teploty v požadovaném čase a funkci detekce otevřeného okna. 

O něco jednodušší řešení bez dálkového ovládání topení přes internet představuje elektronická termostatická hlavice Honeywell TheraPro HR90EE, která samostatně reguluje radiátory podle programů vytápění. Časové programy si můžete libovolně přizpůsobit vlastním potřebám a hlavice umožňuje naprogramovat i zvláštní dny, jakou jsou svátky, volné dny apod. Ovládání hlavice i její montáž je snadná a hlavice umožňuje i volitelné funkce na úsporu energií. Honeywell TheraPro je vyrobena z odolného materiálu, disponuje ochranou proti odcizení hlavice i baterií a dětskou pojistkou pro zamezení přenastavení teploty

Termostatické hlavice na topení Danfoss Eco

Chytré hlavice na topení

Nejmodernějším způsobem řešení radiátorového topení je chytré vytápění, které se hodí jak pro domácnosti, tak i pro kanceláře, nemocnice, budovy veřejné správy a další komerční prostory. Chytré hlavice na topení umožňují dálkové ovládání topení přes mobil či tablet, teplotu tak můžete měnit odkudkoliv. Nastavení teploty lze upravovat i manuálně, nicméně tuto možnost můžete díky dětské pojistce snadno vypnout. Systémy chytrého vytápění navíc fungují na principu zónové regulace, takže si jednotlivé hlavice radiátorů sloučíte do větších celků, u kterých nastavíte dobu a požadovanou teplotu v místnosti, a chytré topení se postará o zbytek za vás. Chytré termostatické hlavice navíc disponují ochranou proti odcizení a pro větší odolnost je možné použít ochranné kryty.