Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Chytrý ventil Peveko

Chytrý ventil od rodinné firmy Peveko patří do skupiny zajímavých výrobků smart home – tedy inteligentní domácnosti. Tento ventil váš byt, dům či chatu nebo chalupu ochrání před vytopením. při malém úniku vody chytrý ventil automaticky uzavře přívod vody. Nezáleží tedy na tom, jaký je charakter poruchy – zda praskne potrubí, netěsní záchod, nebo se rozbije pračka v koupelně.

Chytrý ventil PEVEKO funguje díky takzvanému čidlu zaplavení, které je malé, bezdrátové a instaluje se většinou na zem nebo do míst, kde může přijít nejrychleji do kontaktu s unikající vodou – tak aby byl signál hned poslán do ventilu. Doporučená umístění jsou pod dřez, umyvadlo nebo vanu, u WC, pračky nebo myčky.

O veškerém dění vás chytrý ventil informuje přes mobilní aplikaci. Lze jej ovládat přes internet díky WiFi. Takže můžete řídit ventil, ať už jste kdekoliv. Nevadí, když zapomenete doma nebo na chalupě vypnout přívod vody. Chytrý ventil díky bezdrátovému spojení můžete ovládat pohodlně také ve špatně dostupných prostorách domácnosti.

Pokud si zakoupíte dálkový ovladačtakzvanou klíčenku – nebo GSM modul, můžete chytrý ventil řídit pomocí SMS, i když nejste připojeni k internetu. Váš majetek tak budete vždy mít pod kontrolou, stačí k tomu mobil či tablet.

Chytrý ventil můžete připojit k zabezpečovacím systémům nebo řešením smart home. V tomto případě navíc nezáleží na značce, protože výrobek od společnosti Peveko je kompatibilní se systémy různých výrobců.

Výhodou chytrého ventilu je integrovaná baterie s výdrží až 12 hodin, takže ani případný výpadek proudu bezprostředně neohrozí váš domov před vytopením. Ventil je napájený přes USB adaptér z elektrické sítě. Díky nízké spotřebě ovšem můžete ventil napájet i přes solární článek. Výdrž baterie se dá prodloužit také pomocí vhodné powerbanky. Nepotřebujete tedy ani elektrickou přípojku ani slunce. Baterii lze v neposlední řadě také snadno vyměnit.

Chytrý ventil je typově kulový kohout s elektropohonem, uzavírací a dvoucestný. Vyrábí se z nerezové oceli (což garantuje dlouhou životnost), má certifikaci na pitnou vodu a je určený až do teploty 90 °C a tlaku do 8 bar (obvykle však mezi 2 a 4 bar). Chytrému ventilu nevadí ani stříkající voda – IP 54.

Spotřebitelé jistě ocení, že ventil se dá otevřít ručně, součástí každého balení je totiž také páka k ručnímu ovládání. A jelikož je chytrý ventil vybaven koncovými spínači, vždy poznáte, zda je ventil v poloze otevřeno či zavřeno. Informaci zašle zařízení do mobilní aplikace.