Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Chytrý termostat Honeywell Lyric

Digitální programovatelný termostat Honeywell Lyric T6 je dalším z řady produktů ze skupiny smart home – tedy chytré domácnosti. Tento inteligentní termostat vám umožní ovládání topení prostřednictvím telefonu nebo tabletu prakticky odkudkoliv. Stačí pouze připojení k internetu. Chytrý termostat funguje přes Wi-Fi.

Společnost Honeywell nabízí tento výrobek ve dvou variantách – Lyric T6 je pevný drátový termostat na stěnu, zatímco Lyric T6R je mobilní bezdrátové zařízení, které má stojánek pro instalaci na rovnou plochu (například na stůl). Inteligentní termostat Lyric T6R je tak ideální do domácnosti. Vyžaduje pouze napájení ze sítě, komunikuje bezdrátově s řídicí jednotkou kotle.

Lyric se ovládá pomocí aplikace Honeywell Home, která je zdarma ke stažení v obchodech App Store (pro zařízení se systémem iOS) a Google Play (pro Android). Díky mobilní aplikaci je velmi snadné nastavit, aby se vybraná místnost u vás doma vytápěla v určitou hodinu na požadovanou teplotu. Anebo aby všechna topení pracovala souběžně a při stálé teplotě. V případě termostatů T6 aplikace umožní vytvořit více zón.

Chytrý termostat Honeywell Lyric lze programovat na dálku, takže si můžete zajistit teplo domova třeba při příchodu z práce nebo při návratu z dovolené. Digitální programovatelný termostat Honeywell Lyric T6 pochopitelně zajistí kontrolu nad vytápěním například na chatě či chalupě. Velkou výhodou je možnost nastavit týdenní topný rozvrh. Uživatelské rozhraní v aplikaci Honeywell Home umožňuje provádět změny rychle a hlavně přehledně.

Chytré řízení Honeywell Lyric zjistí, jak dlouho trvá vytápěcí soustavě ve vaši nemovitosti ohřev na správnou teplotu, díky tomu už nikdy nebudete muset odhadovat, kdy začít topit – a ještě ušetříte náklady za energie. V tomto případě je velmi vítanou funkcí inteligentního termostatu Honeywell Lyric sledování geografické polohy, tedy geofencing. Ta dokáže řídit vytápění na základě vaší polohy. Funkci oceníte především, když nemáte pravidelný denní rozvrh a domů přicházíte v různých časech. Termostat Honeywell Lyric se ovšem automaticky přizpůsobí vašemu životnímu rytmu. Mobilní aplikace podle polohy smartphonu či tabletu určí, zda jste mimo domov (regulací topení na nejnižší výkon šetří energii), nebo se vracíte domů (sepne topení s předstihem a nastaví příjemné teplo, když dorazíte).

Výhodou je rovněž kompatibilita výrobku s Apple Homekit, Google Assistant a Amazon Alexa a dalšími prvky pro chytré domácnosti. Ale pozor – výrobce Honeywell upozorňuje, že chytrý termostat Lyric nelze použít v topném systému Evohome. Jinak je ovšem termostat T6 vhodný pro většinu teplovodních systémů vytápění. Lyric funguje ve spojení s kombinovanými i se standardními plynovými či olejovými kotly.

Honeywell Lyric T6 je součástí platformy Lyric, kam dále patří bezpečnostní kamera C1, kamera C2 a detektor úniku a zamrznutí vody W1 Wi-Fi. Toto příslušenství propojíte s termostatem Lyric T6 pomocí aplikace Honeywell Home a získáte tak další bezpečnostní funkce. Každý produkt z této řady může pracovat samostatně, ale spolu dohromady tvoří způsob, jak se komfortně starat o domácnost.

Honeywell Lyric T6 lze objednat i na partnerském obchodě evohome.cz