Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Chytré termostaty

Termostaty se již staly nedílnou součástí topných systémů v bytech, domech, kancelářských i komerčních prostorech. Termostaty zjednodušují a zefektivňují regulaci topení. S ohledem na ceny energií i ekologii je optimalizace provozu vytápění rozhodně namístě. Chytré termostaty ve srovnání s těmi klasickými navíc poskytují řadu dalších užitečných funkcí. Jak funguje chytrý termostat?   

Jaký je rozdíl mezi klasickým a chytrým termostatem?

U klasických termostatů ke kotli je možné nastavit napevno teploty a časy vytápění. Ty ale nelze dále optimalizovat ani upravit vzdáleně pomocí wifi. Moderním nástupcem klasických termostatů jsou pak smart termostaty, díky nimž můžete ovládat teplotu ve vašem domě nebo bytě odkudkoli a kdykoli přes mobilní telefon, tablet nebo počítač.

Ovládání chytrého termostatu přes WiFi

Chytré wifi termostaty můžete jednoduše ovládat kdykoliv přes mobilní telefon.

Jaké jsou výhody chytrých bezdrátových termostatů?

Chytré bezdrátové termostaty na topení nabízejí i další užitečné funkce a výhody, které vám ušetří peníze i starosti. Pojďme si o nich říct více.

 1. Přesné nastavení teplot dle vašich individuálních preferencí: Prostorový termostat nabízí týdenní program, který zajišťuje automatický provoz. Chytré topení se tak dokáže maximálně přizpůsobit vašemu dennímu režimu a zajišťuje tepelný komfort za jakýchkoli podmínek. Z práce se tak budete vždy vracet do příjemně vytopené domácnosti, aniž by topení zbytečně běželo celý den.

 2. Úspora nákladů za vytápění: Chytré termostaty využívají řadu senzorů, které vyhodnocují vnitřní i venkovní teploty. Kromě měření teploty mají chytré termostaty na radiátor i další čidla, která detekují také třeba přítomnost osob, otevření oken a další faktory, podle nichž optimalizují provoz topného systému a spotřebu energií. Na digitálním termostatu můžete nastavit i více tepelných zón pro jednotlivé místnosti, díky čemuž ušetříte ještě více.

 3. Uživatelská přívětivost: Wifi termostaty lze ovládat dotykově nebo přes mobilní aplikaci odkudkoli a kdykoli. Většinu chytrých termostatů lze ovládat i pomocí hlasových asistentů nebo je propojit se systémem smart home, čímž se správa topení ještě zjednoduší. Díky ovládání topení přes mobil navíc budete mít vždy přehled o aktuální teplotě v domácnosti a spotřebě energií.

 4. Univerzální použití: S pomocí chytrých termostatů je možné ovládat všechny druhy lokálního topení – podlahové i radiátory, kotle na plyn, elektřinu, tuhá paliva i dřevo. Některé chytré termostaty umožňují kromě samotného topení ovládat i klimatizaci, zvlhčovače, odvlhčovače nebo třeba přípravu TUV. Další užitečnou funkcí je monitoring kvality vzduchu nebo třeba vlhkosti. Možnosti využití chytrých termostatů jsou tak opravdu široké.

 5. Snadná instalace: Většina chytrých termostatů je bezdrátová, takže instalace je opravdu jednoduchá. Pokud ovšem preferujete pevné připojení do elektrické sítě, lze zvolit i drátový pokojový termostat. Termostat s kotlem komunikuje pomocí wifi, některé modely i pomocí Bluetooth a dalších platforem. Majitele moderních stylových domácností navíc potěší elegantní design chytrých termostatů.

Jaké chytré termostaty najdete v naší nabídce?

Inteligentních termostatů je dnes na trhu celá řada a jednotlivé modely se liší nejen svými funkcemi, ale třeba i ovládáním, připojením, způsobem údržby či cenou. Na své si tak přijde opravdu každý.

Chytrý termostat Siemens RDS 110

Siemens RDS 110 je chytrý termostat, který lze ovládat dotykově nebo přes mobilní aplikaci. Jeho pomocí je možné ovládat kotle na plyn, tuhá paliva i dřevo.

Termostat na topení nabízí týdenní program, který zajišťuje automatický provoz. Oproti běžně dostupným termostatům nabízí RDS 110 6 senzorů pro maximální přesnost:

 • Senzor teploty,
 • Senzor kvality vzduchu: inteligentní termostat rozlišuje dobrou, střední a špatnou kvalitu ovzduší,
 • Senzor vlhkosti: díky tomuto senzoru je možné k pokojovému termostatu připojit zvlhčovač, popř. odvlhčovač a ten ovládat pomocí aplikace,
 • Senzor přítomnosti osob: senzor rozpozná vaši přítomnost na vzdálenost 1,8 metru a přepne se z funkce „Útlumu“ do funkce „Komfort“,
 • Senzor vzdálenosti: pokud senzor zaznamená přiblížení vaší ruky na vzdálenost 0,8 metru, termostat rozsvítí displej,
 • Senzor intenzity světla: díky tomuto senzoru digitální termostat nastaví jas displeje.

Více o termostatu RDS 110

Honeywell Lyric T6

Chytrý termostat Honeywell Lyric T6 vám umožní ovládání topení prostřednictvím telefonu nebo tabletu prakticky odkudkoliv. Jednou z předností termostatu na topení Honeywell Lyric T6 je tzv. geofencing, kdy aplikace Honeywell home pomocí polohy vašeho chytrého telefonu určí, zda jste doma nebo ne a podle toho nastaví topné systémy.

Honeywell Lyric T6 je součástí platformy Lyric, do které dále patří bezpečnostní kamera C1, C2 a detektor úniku a zamrznutí vody W1 Wi-Fi.

Vlastnosti:

 • Týdenní program,
 • Drátová i bezdrátová verze,
 • Spolupracuje s aplikacemi Apple HomeKit a Amazon Echo,
 • Možnost řízení pomocí osobní asistentky Siri.

Více informací o inteligentním termostatu Honeywell Lyric T6

sada honeywellHoneywell sada Y87RFC2074

Sada Honeywell Y87RFC2074 se skládá z bezdrátového termostatu na topení Honeywell Round, reléové jednotky BDR 91, která je určena ke spínání zdrojů tepla, a internetové brány RFG100. Díky té můžete topení ovládat přes aplikaci ve vašem chytrém telefonu.

Termostat je bezdrátový, není nutné kabelové propojení s kotlem.

Vlastnosti:

 • Napájení pomocí 2 ks alkalických baterií s životností min. 2 roky,
 • Indikátor slábnutí baterie,    
 • Týdenní program,
 • Aplikace je v českém jazyce,
 • Sada je kompletní, není třeba žádné další příslušenství.

Více o Honeywell sadě Y87RFC2074

Nejčastěji pokládané otázky ohledně chytrých termostatů

Ano, a to pomocí smart termostatu Siemens RDS 110, který má dva reléové výstupy. V případě potřeby tak lze k prostorovému termostatu připojit zvlhčovač, odvlhčovače nebo přípravu teplé vody pro domácnost. Vše navíc lze ovládat jak lokálně, tak i prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.

U chytrých termostatů RDS 110 od společnosti Siemens a termostatu Lyric od společnosti Honeywell to není nutné.

Digitální termostat ke kotli RDS 110 díky zabudovanému senzoru dokáže na vzdálenost 1,8 metru rozpoznat přítomnost osob. Díky tomu se automaticky přepne z funkce “Útlum“ do funkce “Komfort“. Tuto funkci lze v nastavení termostatu vypnout.

Smart termostat Lyric od společnosti Honeywell se umí přizpůsobit vašemu životnímu rytmu. A to díky funkci Geofencing. Aplikace Honeywell home pomocí polohy vašeho chytrého telefonu určí, zda jste doma nebo ne a podle toho nastaví topné systémy.

Chytrý termostat Lyric T6 je součástí platformy Lyric, do které dále patří bezpečnostní kamera C1, C2 a detektor úniku a zamrznutí vody W1 WIFI. Každý tento výrobek může pracovat samostatně, dohromady však představují způsob, jak si lépe a pohodlně řídit život.

Termostat Lyric T6 komunikuje s reléovou skříňkou prostřednictvím šifrovaného vysokofrekvenčního signálu. Tento signál se liší od signálu ostatních bezdrátových systémů včetně Honeywell Evohome. Z tohoto důvodu není možné komponenty platforem Honeywell a Lyric kombinovat.

Pokud máte zájem o vícezónovou regulaci topení, více informací naleznete zde: Topení s Honeywell Evohome