Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Jak na topení s Honeywell Evohome

Ovládání topení přes mobilní telefon se v současné době stává běžnou záležitostí. Nabízí nejenom komfort, zároveň šetří i náklady za topení.

Jak vybrat správný Smart termostat?

V první řadě je třeba uvědomit si, jak chceme topení ovládat. Máme-li v plánu řídit topení ve větším přízemním nebo patrovém domě doporučujeme systém pro vícezónovou regulaci Evohome od společnosti Honeywell. Systém Honeywell Evohome umožnuje nastavit rozdílnou teplotu v různých místnostech (zónách) ve stejný čas. Tím nedochází k energetickým ztrátám, protože se netopí v místnostech, které se aktuálně nevyužívají. Na sobě nezávislých topných zón můžeme s Honeywell Evohome nastavit až dvanáct, kdy každá má svůj vlastní časový program.

Jak systém Honeywell Evohome pracuje?

Jednou z hlavních výhod systému Honeywell Evohome bezesporu je, že jeho prvky spolu komunikují bezdrátově. Při instalaci tedy není třeba sekat do zdi, což šetří peníze i čas. Obvyklý dosah komunikace v podmínkách stavby je okolo 30 metrů, což je dostačující vzdálenosti i pro rodinný dům. Dosah Honeywell Evohome je možné ověřit jednoduchým testem. Ke kotlové jednotce zkuste nainstalovat wi-fi modem, následně v horním patře nebo nejvzdálenějším pokoji zjistěte, jestli má signál dostatečnou sílu - například načtením stránky na mobilu.

Pakliže dosáhne wi-fi, mělo by vše fungovat. Radiový signál pro ovládání hlavic je typicky "o něco" silnější než zmíněná wi-fi.

Systém Honeywell Evohome průběžně porovnává naměřenou teplotu v každé místnosti s teplotou požadovanou – nastavenou časovým program nebo lokáním přenastavením na chytré Wi-Fi hlavici. Podle zjištěných aktuálních teplot reagují akční prvky systému tak aby naměřené teploty dosahovaly teplot požadovaných. Systém Evohome můžete ovládat prostřednictvím řídící jednotky Evohome Touch Wi-Fi nebo přes aplikaci ve vašem chytrém mobilním telefonu, která je ke stažení zdarma a je v českém jazyce.

Co obsahuje základní sada Honeywell Evohome?

Řídící jednotka Evohome Touch Wi-Fi

evotouchŘídicí systém EvoHome s kvalitním barevným dotykovým displejem umožňuje kompletní nastavení jednotlivých zón a vzdálený přístup do systému pomocí chytrých telefonů se systémem  Android a iOS. Není třeba dokupovat další internetovou bránu, Wi-Fi adaptér je již integrovaný.

Řídící jednotka je v bílé barvě a komunikuje kompletně v českém jazyce. K dostání je v provedení se stojánkem nebo k montáži na zeď. Lze dokoupit i další barevné rámečky.  

Více o řídící jednotce Evohome Touch Wi-Fi naleznete zde.

Bezdrátová termostatická hlavice HR92EE

hr92eeBezdrátové regulátory topného tělesa HR92EE komunikují na frekvenci 868 Mhz. Je to podobná frekvence jakou využívá vaše domácí Wi-Fi síť. Podle síly signálu vaší Wi-Fi lze tedy odhadnout dosah systému Honeywell Evohome. Hlavice má velký podsvícený displej s nastavitelnou polohou pro dobrou čitelnost. Displej se rozsvítí, jakmile zmáčknete tlačítko nebo otočíte kolečkem. Teplotu je možné kdykoliv ručně změnit.

Systém také rozpozná, když je v místnosti otevřené okno a sám ventil topení uzavře. Není tedy problém instalovat referenční hlavici k oknu. Instalace hlavice je velice jednoduchá a není potřeba vypouštět vodu z topení. Hlavice má závit M30 x 1,5 i adaptér na 28 x 1,5.

Více o bezdrátové termostatické hlavici HR92EE naleznete zde.

Bezdrátová reléová jednotka BDR91

bdrBezdrátová reléová jednotka umožňuje řídit váš kotel. V případě, že systém Evotouch vyšle požadavek na sepnutí zdroje tepla, je signál bezdrátově přenesen do reléové jednotky, která zdroj tepla sepne. Jednotka BDR91 má přepínací relé a lze ji připojit k většině kotlů. Kompatibilitu s vaším kotlem s námi můžete konzultovat.

Více o bezdrátové reléové jednotce BDR91 naleznete zde.

V případě, že máte podlahové topení vyplatí se zakoupit sadu PTS-4 / PTS-8, které jsou cenově výhodně a obsahují vše co budete potřebovat pro ovládání přes telefon.

Podlahová sada navíc obsahuje:

Termoelektrický servopohon MT4-230-NC

mt4Termopohon určený pro dvoupolohovou regulaci otevřeno/zavřeno v systémech vytápění a chlazení místností. 

Zónový podlahový regulátor HCE 80

hra80Zónový regulátor pro 5 zón, bez antény, bezdrátová komunikace s řídící jednotkou EvoTouch. Lze dokoupit Rozšiřující modul HCS80, který zvýší počet zón na 8.

Externí anténa HRA80

HCE80Externí anténa pro zónový regulátor HCE80.

Bezdrátový jednozónový prostorový termostat ROUND Honeywell T87RF2025

620x620_bezdratovy-jednozonovy-prostorBezdrátový digitální pokojový ovladač je určen pro komunikaci se systémem Evohome. Pomocí velkého otáčivého kolečka snadno nastavíte požadovanou teplotu. Navíc je vybaven podsvíceným displejem. Přístroj je napájen dvojicí baterií typu AA s životností až 2 roky a na jejich nízkou kapacitu nabití vás upozorní indikátor. 

Široká nabídka Honeywell Evohome v e-shopu