Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání). Souhlasím

Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Čtyřcestné směšovací ventily

V topenářských aplikacích a rozvodných i směšovacích systémech se výborně osvědčují moderní čtyřcestné směšovací ventily. Tělo ventilu je vyráběno nejčastěji z mosazi a zaručuje tak vysokou kvalitu i dlouhou trvanlivost výrobku díky ochrannému zpracování DRZ sloužící proti vyluhování zinku. Tyto ventily všeobecně nacházejí své místo především v systémech vytápění a chlazení, zdvojená směšovací funkce umožňuje přimíchávat část teplé vody, která je přiváděna z kotle k vratné vodě z radiátorového okruhu. To slouží k zabezpečení vyšší teploty vody, vstupující do kotle. Součástí čtyřcestného směšovacího ventilu je ovládací kolečko s přehlednou stupnicí. Rozsah otáčení je u těchto typů ventilů “kolem dokola” tzn. nemá žádné koncové dorazy. Stupnici lze nastavit do libovolné polohy podle potřeby.

V případě, že bude výhodnější ovládat směšovací ventil prostřednictvím servopohonu, lze jednoduchou montáží odpovídajícího adaptéru ventil přizpůsobit. Kromě servopohonů ESBE lze pro většinu typů použít i servopohony Belimo.

Připojení čtyřcestných směšovacích ventilů do okruhu se provádí vnitřím nebo vnějším závitem na těle armatury, případně si můžete vybrat přírubovou variantu. Tělo směšovacích kohoutů s přírubami je zhotoveno z šedé litiny.

Nabízíme široký výběr čtyřcestných ventilů z dílny spolehlivého výrobce ESBE