Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Náhradní díly a příslušenství pro směšovací ventily

Směšovací ventily slouží k mísení horké a studené vody pro dosažení ideální teploty kapaliny v rozvodech, popřípadě k rozdělení vody do dvou větví rozvodů. Směšovací ventily se ovládají třemi způsoby: manuálně pomocí kolečka se stupnicí, termostatickou patronou, anebo servopohonem, k jehož namontování je však potřeba správný adaptér.

Jak třícestné, tak i čtyřcestné ventily jsou vyrobené z kvalitních materiálů pro dosažení vysoké odolnosti a bezpečnosti. Všechny hlavní součásti směšovacích ventilů lze snadno vyměnit, ve většině případů kvůli údržbě či opravě není nutné ventil z rozvodů vymontovávat.

Renovační sady obsahují vše, co potřebujete, aby byl směšovací ventil plně funkční a zaručoval dlouhodobý, bezproblémový chod. Existují v různých variantách, takže si vyberete vhodnou sadu, ať už plánujete kompletní údržbu, nebo jen ventil přetěsnit.

Náhradní díly pro směšovací ventily umožňují opravy poškozeného zařízení často bez vymontování ventilu z aplikace, což je významnou úsporou času i práce. Všechny hlavní části ventilu lze vyměnit nebo přetěsnit tak, aby byl směšovací kohout opět plně funkční. Těsnění je dodáváno v kompletních sadách. Renovační sada rozhodně může prodloužit životnost a použitelnost namontovaných směšovacích ventilů a je často přijatelnějším řešením než koupě nové armatury.

Před ventily je doporučeno umístit vždy vhodný filtr, který zabrání nechtěnému vstupu případných nečistot do tělesa filtru, což by mohlo jeho funkčnost ohrozit.

Mezi náhradní díly lze počítat i sady pro instalaci adaptéru na servopohon, která umožní předělat manuálně kolečkem ovládaný směšovací ventil na elektricky ovládaný prvek, který může být řízen centrálním ovládacím systémem.