Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání). Souhlasím

Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Kalová čerpadla

Kalová čerpadla jsou vhodná pro náročnější čerpání odpadních, kalových a splaškových vod. Tato čerpadla jsou vhodná pro stacionární instalaci např. v čerpací jímce, nebo je lze používat jako přenosné čerpací jednotky pro snižování hladiny spodní vody, vyčerpávání odvodňovacích jímek, čerpání vody ze sběrných jímek povrchové vody s přítokem ze střešních okapů, šachet, tunelů atd., čerpání vody z rybníků a nádrží, čerpání odpadních vod obsahujících vláknité příměsi z prádelen a průmyslových provozoven, čerpání splaškových vod ze septiků. Čerpadla jsou vhodná i při záplavách, zaplavených sklepech, právě díky schopnosti čerpat silně znečištěnou vodu, která obsahuje pevné částice.

 • Kalové čerpadla s velkým výkonem
 • integrovaný plovákový spínač pro automatický chod
 • Dopravní výška až 11m
 • Maximální průtok 24 kubických metrů

Grundfos Unilift CC 5 A1

 • S plovákem a kabelem 10m,napájení 230V
 • Max. čerpané množství 6m3/hod., dopravní výška(H) 5m
 • Využití při snižování hladiny spodní vody, vyprazdňování bazénu, jímek, výkopů a šachet

Wilo TMW 32/8

 • Vybaveno plovákovým spínačem
 • Konstrukce z nerezavějících materiálů
 • Max.dopravní výška(H) 8 m ,čerpané množství (Q) až 10 m3/hod
 • Funkce Twister (víření)
Nestačí? Pokračujte na širokou nabídku kalových čerpadel v e-shopu

Tato čerpadla bývají oproti běžným ponorným čerpadlům robustnější konstrukce a mohou čerpat kapaliny obsahující vláknité a pevné mechanické nečistoty, přičemž jejich sací koš lze snadno demontovat a vyčistit, bez použití speciálních nástrojů. Standardně jsou dodávána se spínacím plovákem, který zabezpečuje udržení žádané hladiny vody. Při nadměrně znečištěné kalové vodě je nutno použít čerpadla s integrovaným řezacím zařízením. Varianty čerpadel s funkcí autoadapt mají integrovány všechny snímače v čerpadle, není potřeba k nim dokupovat plovákový spínač a řídící jednotky. Čerpadlo se přizpůsobuje aktuálním podmínkám v jímce. Kalová čerpadla nižších výkonů jsou zpravidla v jednofázovém provedení /230V/, při požadovaném vyšším výkonu čerpadla je nutné volit variantu v trojfázovém provedení /3x400V/.

KANALIZAČNÍ ČERPADLA

Nejběžnější aplikací kanalizačních čerpadel je jejich instalace v suterénu koupelny, vzhledem k tomu, že odpadní jímka často bývá pod úrovní domu, je zapotřebí čerpadla k čerpání vody a splašek mimo objekt. Jakmile máte ve sklepě vyhloubenou jímku či kanalizační šachtu je instalace kanalizačního čerpadla velmi podobná instalaci kalového čerpadla. Hlavním rozdílem je, že budete potřebovat další vedení trubek z vašeho sklepa kvůli odstranění plynů a zápachu.
Kanalizační čerpadla jsou navržena tak, aby se spínala méně často, ale mají větší točivý moment a sílu pumpovat vodu s nečistotami a pevnými látkami.

KRITÉRIA VÝBĚRU

Hlavním bodem při výběru kalového čerpadla je správně zvolit velikost a výkon čerpadla. Výkon je někdy udáván v koňských silách, přičemž většina z nich je 0.5 – 1 koňské síly. Velikost čerpadla by měla být založena na množství odpadních vod, které potřebujeme čerpat vyjádřeno v litrech za hodinu. Obecně platí, že jsou schopny čerpat mezi 20 000-30 000 litrů za hodinu. Cena čerpadla je závislá na výkonu.