Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Cirkulační čerpadla pro TUV

Cirkulační čerpadla pro teplou užitkovou vodu (TUV) najdou využití zejména na místech, kde uživatel potřebuje horkou vodu bez ztrát a nutnosti zbytečného odtáčení studené vody. Hodí se především pro jedno- a dvougenerační domy, ve kterých je zdroj teplé vody dále od odběrného místa a voda tak v trubkách vychladá. 

Čekání na teplou vodu může být nejen frustrující, ale také vysoce neekologické a neekonomické. Například pokud při každém otočení kohoutku s teplou vodou čekáte deset sekund, než přiteče kapalina požadované teploty, v celoročním součtu takto necháte zbytečně odtéci téměř 3000 litrů vody. Snadno si ztráty ve vaší domácnosti můžete spočítat na stránkách společnosti Grundfos.

Právě z důvodu vyššího komfortu, ale také snížení zbytečného plýtvání, doporučujeme instalaci cirkulačního čerpadla na TUV. To skrze oběhové potrubí nuceně vede vodu zpět ke kotli a do systému opětovně dodává znovu ohřátou kapalinu, která je tak vždy okamžitě k dispozici na odběrném místě. 


Na rozdíl od většiny běžných oběhových čerpadel pro vytápění jsou čerpadla pro TUV certifikovaná pro pitnou vodu. Díky unikátní konstrukci jsou navíc uzpůsobena k čerpání vody s vyšším stupněm tvrdosti. Uplatní se tak i v regionech, kde by jinak právě tvorba usazenin mohla činit problémy. 

K provozu elektronického cirkulačního čerpadla slouží spolehlivý a prakticky bezhlučný elektromotor s minimálním příkonem. Jeho spotřeba se obvykle pohybuje v rozsahu 2 - 5 W. Synchronní motor je navíc odolný proti zablokování, tato mokroběžná čerpadla také splňují nejvyšší hygienický standard a vyznačují se dlouhou životností. Jsou také odolná proti korozi a lze je v případě potřeby použít například k čerpání dalších kapalin. 

Jak vybrat cirkulační čerpadlo na TUV?

Klíčovým parametrem pro výběr čerpadla na TUV je spotřeba vody a počet odběrných míst, díky nimž dochází k tlakovým ztrátám v soustavě. Té by měl odpovídat průtok, tedy schopnost čerpadla přečerpat určité množství kapaliny za stanovený čas - obvykle hodinu. 

Dále je důležité zvolit, jak bude čerpadlo řízeno. Produkty na cirkulaci TUV se dělí na ON/OFF čerpadla, která se připojují přes spínací hodiny přímo do zásvuky, bez další regulace (například UP 15-14B).

Dále v naší nabídce naleznete smart čerpadlo s funkcí AUTOADAPT, které se učí podle režimu aplikace a odběru. To je ideální pro objekty, ve kterých je pravidelný provoz (například UP 15-14BA).

Poslední možností jsou smart čerpadla doplněná o časování (například STAR Z-T).

Jak rozlišovat produktové řady:

Z důvodu kvality a životnosti produktů nabízíme pouze oběhová čerpadla osvědčených výrobců: Grundfos je tradiční dánský výrobce, Wilo pak německý specialista, který vyrábí většinu svých produktů v domácích závodech. U obou výrobců se z našich zkušeností pohybuje reklamovanost výrobků pod 1 procento prodaných kusů.  

Grundfos: 

 • Řada COMFORT UP jsou menší čerpadla pro domácnost s oběhovým kolem z korozivzdorné oceli,
 • Řada ALPHA N je nerezové provedení se systémem řízení ON/OFF,
 • Řada UPS N / MAGNA N jsou čerpadla v nerezovém provedení pro větší aplikace.

Wilo: 

 • Řada Star-Z NOVA jsou menší čerpadla pro domácnost,
 • Řada TOP-Z pro větší aplikace se systémem řízení ON/OFF.

Do menších aplikací doporučujeme zakoupit záložní zdroj pro čerpadla, který zajistí dodávku teplé vody v případě výpadku elektrické energie.

Pokud si nevíte rady s volbou vhodného čerpadla pro vaši aplikaci, rádi vám poradíme. 

 • Oběžné kolo z nerezové oceli.
 • Schváleno pro provoz na pitné vodě.
 • Jednoduché připojení napájení pomocí kabelu.
 • Detekce běhu na sucho.

Wilo STAR-Z NOVA T

https://bola.webovy-servis.com:21443

 • s integrovaným časovačem a termostatem
 • LCD display

Nestačí? Pokračujte na širokou nabídku cirkulačních čerpadel v e-shopu