Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Čidla CO2 a snímače kvality vzduchu

Čidla kvality vzduchu hlídají hned několik důležitých faktorů, které ovlivňují kvalitu ovzduší v interiéru – hladinu oxidu uhličitého, vlhkost a teplotu. Čidlo CO2 by mělo být instalováno všude tam, kde se nachází zvýšený počet osob, tedy například ve školách, společenských prostorech či kancelářských budovách, ale také v domácnostech. Spolehlivě vás totiž upozorní na vydýchaný vzduch a potřebu vyvětrání.

Vysoká koncentrace CO2 ve vzduchu se označuje jako vydýchaný vzduch a způsobuje bolesti hlavy, únavu a zhoršenou koncentraci. V uzavřených prostorech, kde je vyšší koncentrace lidí, k tomuto stavu dochází zcela běžně, jelikož CO2 je produktem dýchání, ale také hoření, kvašení a dalších biochemických procesů. V místech, jako jsou například spalovny nebo vinné sklepy, může koncentrace CO2 dosáhnout až život ohrožujících úrovní a detekci tohoto plynu zde nařizuje zákon.

Snímač CO2 při zvýšené koncentraci tohoto plynu spustí alarm. Díky displeji budete mít vždy dokonalý přehled o kvalitě vzduchu v místnosti. Kromě přesných hodnot některá čidla CO2 disponují i různě barevným podsvícením, přičemž každá barva indikuje jinou míru nebezpečí.

Prostorové snímače CO2 jsou určeny k instalaci přímo do místností, kanálové pak do potrubí (např. klimatizace). V naší nabídce najdete i čidla měřící koncentraci jemných prachových částic a těkavých organických látek (VOC).