Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Servopohony pro kulové kohouty

Kulové kohouty umožňují kromě manuálního ovládání i řízení servopohony, případně pneupohony. Otevírání, uzavírání a regulace průtoku provozních látek kohoutem je tak možné ovládat automaticky. Na rozdíl od pneupohonů, které se používají převážně pro dvoucestné ventily, servopohony pro kulové kohouty jsou určené jak pro dvoucestné, tak i pro třícestné a čtyřcestné varianty, a umožňují použití i pro jiné typy armatur v uzavřených či otevřených systémech vody a vzduchu.

Servopohony pro kulové kohouty mají různě pokročilé bezpečnostní funkce, které chrání pohon a kohout před poškozením v důsledku přetížení, a v případě potřeby umožňují i manuální ovládání. Na kulové kohouty je lze díky adaptéru snadno nainstalovat. Nabízíme rovněž možnost sestavení servopohonu s kulovým kohoutem od profesionálů.

Celkem jednoduše lze kulové kohouty upravit z manuálního ovládání na elektricky řízené. Týká se to dvoucestných i trojcestných kulových kohoutů, které proměníme instalací serva na plně motorizované armatury. Ty potom lze zapojit do celého komplexního systému a odpadá ruční přestavování hodnot tak, aby byl zajištěn požadovaný průtok média. V kombinaci s řídícím systémem (regulací) pracuje následně celý topný nebo větrací či klimatizační okruh mnohem efektivněji a ekonomicky.
Základní dělení servopohonů je jako dvoubodové (on / off) nebo tříbodové (regulační funkce). Montáž servopohonu na kulový kohout lze provést pomocí jednoho šroubu (Belimo kohouty) nebo pomocí připraveného adaptéru (Giacomini R250D). Pracovní rozsah nastavíte podle potřeby mechanickými dorazy. Po jejich dosažení se automaticky přeruší přívod elektrického proudu, nedojde tedy v žádném případě k poškození jednotky servopohonu. Pohon je dále jištěn proti přetížení.