Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Elektromagnetické ventily na vodu (solenoidové ventily na vodu)

Elektromagnetické ventily mají bohaté využití při regulaci průtoku kapalných a plynných médií – mimo jiného se používají v topných systémech, vzduchotechnice, zavlažování, ale i v průmyslu nebo třeba lékařství. Píst elektromagnetického ventilu je ovládán jednoduše pomocí magnetického pole, které je vytvořeno cívkou a elektrickým proudem.

Elektromagnetické ventily jsou vhodné na topnou vodu a minerální oleje, neutrální plyny i pro rozvod a regulaci vzduchu. Vždy je třeba zvolit odpovídající typ ventilu podle jeho účelu a primárního určení. Dvoucestné ventily slouží pouze k uzavření a otevření průtoku, třícestný ventil navíc zvládne směšování a rozdělování médií.  

Elektromagnetické ventily na vodu jsou dodávány nejčastěji jako komplety - tedy včetně cívky i konektoru. Na tělo ventilů na vodu je nejčastěji používána mosaz, vnitřní komponenty jsou zhotoveny z nerezové oceli, což zajišťuje dlouhou životnost výrobku. Rozmezí pracovních teplot ventilu je vždy uvedeno ve specifikaci u konkrétního typu. Tyto ventily nejsou určeny pro regulaci průtoku výbušných, vznětlivých nebo oxidujících látek.

Před elektroventily na vodu doporučujeme pro zachycení nežádoucích nečistot instalovat filtry na vodu. Montáž s cívkou umístěnou nahoře je podmínkou. V naší nabídce naleznete elektromagnetické ventily na vodu značky TORK, Danfoss a Peveko