Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Elektromagnetické ventily TORK

O společnosti TORK

TORK se zabývá výrobou průmyslových regulačních ventilů od roku 1985. Na českém trhu firma působí již 20 let a má řadu spokojených zákazníků. BOLA spol s.r.o. je výhradním zástupcem. Výrobky TORK jsou prodávány do 87 zemí světa a splňují nejpřísnější certifikační nároky a nacházejí uplatnění v následujících průmyslových oborech:

  • potravinářský průmysl                                  
  • výroba železa a oceli
  • textilní průmysl
  • čištění odpadních vod
  • petrochemický průmysl
  • cement, keramický průmysl
  • zemědělský průmysl a mnoho dalších

Jak elektromagnetický ventil funguje?

Pokud je elektromagnetická cívka pod napětím, stává se elektromagnetem a generuje magnetickou sílu. Tato síla umožňuje pohyb jádra uvnitř ventilu. Tímto způsobem se ventil otevírá a zavírá. Pokud ventilem bez napětí tekutina neprochází, jde o systém NC (normally closed) „normálně uzavřeno“. Pokud ventilem bez napětí tekutina prochází, jde o systém NO (normally open) „normálně otevřeno„.

blog_03c

Pokud je cívka pod napětím, otvor, přes který proudí tekutina, je normálně uzavřen nebo normálně otevřen.

Jak vybrat správný elektromagnetický ventil?

tork ventilPři výběru elektromagnetického ventilu je třeba vzít v úvahu následující parametry:

Diferenční tlak
Při výběru elektromagnetického ventilu je hlavní určit, zda tlak kapaliny odpovídá provodnímu tlaku ventilu. Špatné určení provozního či diferenčního tlaku může vést k nefunkčnosti nebo defektům ventilu. Pro správnou funkci nepřímo ovládaného elektromagnetického ventilu je obvykle potřeba diferenční tlak minimálně 0,5 bar. Přímo ovládané elektromagnetické ventily fungují bez ohledu na vnější tlak.  Na elektromagnetických ventilech TORK je tento údaj uvedený na štítku cívky.

Teplota
Teplota kapaliny, která prochází přes ventil je důležitá. V případě nesprávných hodnot může dojít k selhání přítomných těsnících prvků.

Materiál těla ventilu
Nejběžněji jsou ventily vyrobeny z mosazi. Na vnitřní komponenty bývá použitá nerezová ocel. Použitý materiál se liší podle oblasti použití. Například ventily do agresivního prostředí se vyrábí z poteflonované mosazi, ventily pro použití v potravinářském průmyslu z eloxovaného hliníku.

Provozní napětí cívky
Nesprávně zvolené napětí cívky negativně ovlivňuje činnost ventilu. V naší nabídce máme ventily s napájením: 110 VAC, 12 VAC, 12 VDC, 230 VAC, 24 VAC a 24 VDC.

Rozměr připojení elektromagnetického ventilu
Při výběru správného ventilu byste se měli zaměřit také na jeho velikost ( dimenzi připojení).

Stejně jako diferenční tlak je tento údaj uvedený na štítku cívky.

stitek Tork

Typ tekutiny a poloha elektromagnetického ventilu
Elektromagnetické ventily se hodí výhradně na regulaci čisté tekutiny. Nepoužívají se v aplikacích, kde proudí kapalina s částicemi. Ty mohou přilnout k těsnícímu prvku a narušují tak činnost ventilu. Dalším problémem je tekutina obsahující vápník. Částice vápna mohou v průběhu času zablokovat vnitřek ventilu a tím omezit jeho správnou činnost.

Dále je nutné vybírat ventil dle typu média, které jím bude procházet.

Nabízíme ventily pro:

Elektromagnetické ventily na pitnou vodu

Ventily mají oficiální certifikaci pro použití s pitnou vodou. Jsou bezpečné a nezávadné. Tělo ventilu je vyrobené z mosazi, vnitřní komponenty jsou zhotoveny z nerezové oceli. Před ventily doporučujeme instalaci filtru pro zachycení nežádoucích nečistot. Podmínkou u tohoto ventilu je montáž s cívkou umístěnou nahoře.

Elektromagnetické ventily na topnou vodu, minerální oleje a neutrální plyny

Jedná se o elektromagnetické ventily na topnou vodu, minerální oleje, neutrální plyny i pro rozvod a regulaci vzduchu.

e-shop: Elektromagnetické ventily na vodu

Elektromagnetické ventily na páru

Elektromagnetické ventily na horkou vodu a páru jsou dodávány ve variantách NC, NO. Jsou určeny pro provoz s provozní teplotou až do 160 °C. Montáž s cívkou umístěnou nahoře je striktně vyžadována.

e-shop: Elektromagnetické ventily na páru

Elektromagnetický ventil pro použití v agresivním prostředí

Použití ventilu je pro vodu a agresivní prostředí. Ponoření možné do 10 m na dobu 72 hodin. Tělo ventilu je vyrobeno z poteflonované mosazi, vnitřní části z nerezové oceli. Kabel má o délce 3m.

e-shop: Elektromagnetické ventily pro použití v agresivním prostředí

Dále nabízíme elektromagnetické ventily pro použití v potravinářském prostředí, ve výbušném prostředí, do klimatizačních jednotek, na topný olej a jiné.  

Nenašli jste zde informace, které jste hledali? Sepsali jsme pro vás nejčastěji pokládané otázky ohledně elektromagnetických ventilů Tork.