Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Nejčastěji pokládané otázky ohledně elektromagnetických ventilů TORK

Na vodu použijte typ T-GP (general purpose).

Pokud bude pára do 5 barů a teploty 160°C zvolte typ T-B 201-205.
Pokud bude pára do 3 barů, teploty 140 °C a připojení větší než DN 25 zvolte typ T-B 206-208.

Na olej (diesel) je potřeba použití Vitonu, NBR manžety nebo teflonu. Pro tyto aplikace můžete použít řadu T-Y. Manžetu lze také vyměnit ve standardních ventilech na vodu (T-GP).

Elektromagnetický ventil NO neboli normálně (bez proudu) otevřený je typ, který končí písmenem N nebo A např. T-GPA, nebo T-GZN.

Nejde o chybu, ventil potřebuje mít na vstupu 0,5 bar. Jakmile do něj pustíte médium, po překonání odporu se ventil otevře. Člověk na jeden výdech nedokáže vyvinout tlak 0,5 bar.

Ano, cívky na daný ventil lze prohodit za jiné s odlišným napájením.

Ano, cívka vydrží teplotu až 180 °C. Dlouhodobé zatížení však snižuje její životnost a cívka se může spálit.

Cívka není stavěna na dlouhodobou zátěž. Měla by ventil uzavřít nebo otevřít jen na krátkou dobu. Pro dlouhodobé zatížení použijte PWM konektor, ten sníží zatížení až o 88 % a cívka se nebude přehřívat.

Pravděpodobně něco brání jeho zavření. Obvykle se jedná o nečistotu uvnitř ventilu. Stací kamínek o velikosti 1 mm a ventil se nedovře. Elektromagnetický ventil je tedy nutné rozebrat a vyčistit. Doporučujeme instalaci filtru.

Pro hledání příčiny je nutné elektromagnetický ventil rozebrat. Častou závadou v těle ventilu bývá nečistota, či použití nekompatibilního média napadající tělo nebo membránu. Také může být spálená cívka. Více o možných příčinách poruchy naleznete zde.

T-GM je staré označení, dnes mu odpovídá označení T-GP. Jakékoliv značení i typ vám pomůžeme najít a technicky vyjasnit. Neváhejte nás kontaktovat.

Lze použít T-ZR v celém rozsahu dimenzí nebo malé elektromagnetické ventily do DN 15 T-BT 203 nebo GT 103.5.

Pro 100 bar DN 6 použijte typ T-GH 101.
Pro 40 bar DN 10 až DN 50 použijte typ T-GH.

Nejběžnější cívky máme modré T-SB 2 (230 V) mají příkon 15-18 W. Cívky na stejnosměrný proud pak 22-28 W.

Bohužel ne, i když jsou cívky vizuálně podobné. Stačí aby se lišil průměr otvoru v cívce třeba jen o milimetr a cívka bude bzučet nebo nebude dávat potřebný výkon pro zavření elektromagnetického ventilu.