Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Elektromagnetické ventily na páru

Elektromagnetické ventily na páru slouží k automatické regulaci páry a horké vody v rozvodech vody, vzduchu či páry.  Jsou vyrobené z kvalitních materiálů, aby odolaly vysokým teplotám až do 185 °C a tlaku v parovodech, v rozvodech vytápění a v dalších systémech. Díky tomu mají vysokou odolnost proti korozi a dalšímu poškození, čímž zaručují dlouhodobou spolehlivost a životnost, nicméně doporučujeme před ventil do systému nainstalovat vhodný filtr, který zachytí nadměrné množství mechanických nečistot v provozní látce.

Elektromagnetické ventily na páru jsou dvoucestné ventily a dle typu ventilu jsou bez napětí buď otevřené, nebo uzavřené. Umožňují jednoduché zapojení do systému pomocí závitu, čímž usnadňují i údržbu celého systému, je však důležité namontovat je tak, aby byla cívka umístěná ve svislé pozici

Více o elektromagnetických (solenoidových) ventilech

Elektromagnetické ventily na páru a horkou vodu jsou dodávány ve variantách bez napětí otevřeny a bez napětí uzavřeny. Elektromagnetické ventily na páru jsou určeny pro provoz s pracovní teplotou až do 160 stupňů. Jsou všeobecně vhodné pro regulaci průtoku plynů i kapalin, které nenapadají a nenarušují použité výrobní materiály, tedy mosaz a nerezovou ocel. Uplatnění najdou elektromagnetické ventily především v rozvodech páry.Použití je možné samozřejmě i na vodu a vzduch.

Díky kvalitnímu zpracování je u solenoidů na páru zaručena dlouhodobá životnost a perfektní spolehlivost.

Při montáži je před ventil na páru doporučeno namontovat odpovídající filtr, aby nedošlo k případnému poškození vnitřních dílů mechanickými nečistotami.

Elektromagnetické ventily na páru nabízíme v různých průměrech, jistě si tedy vyberete ten nejvhodnější podle plánovaného určení. Montáž s cívkou umístěnou nahoře je striktně vyžadována.