Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Elektromagnetický ventil Danfoss EV220B

O společnosti Danfoss

damnfoss log

Společnost Danfoss založil 1. září 1933 Mads Clausen na farmě svých rodičů v dánském Nordborgu. Od té doby se firma rozrostla až na jednoho z předních světových dodavatelů energeticky efektních a průkopnických řešení.

Elektromagnetický ventil Danfoss EV220B

danfoss ventil

Od společnosti Danfoss nabízíme univerzální elektromagnetický ventil pro použití na vodu, stlačený vzduch, plyn, páru i olej.

Jedná se o dvoucestný nepřímo ovládaný elektromagnetický ventil s funkcí NC (bez napětí zavřeno), který je možné použít v široké škále aplikací. Tělo ventilu je vyrobené zmosazi s NBR těsněním. Součástí ventilu je i vestavný filtr, který chrání pilotní systém ventilu a je samočisticí.

Elektromagnetické ventily Danfoss EV220B nabízíme v provedení s napájením 230 VAC, 24 VAC a 24 VDC.

Výhody ventilu Danfoss

danfoss_elektromagneticky_ventil

1 Clip-On cívka
Díky systému nacvakávací cívky je montáž i demontáž možná bez použití nástrojů.

2 Řada cívek až po krytí IP67
Díky široké nabídce cívek skrytím od IP00 do IP67 nabízí optimální řešení pro různé aplikace.

3Lepší tlumení vodního rázu
Optimalizovaný tvar sestavy membrány a vyrovnávací tryska snižují ve všech ventilech vodní ráz až na 1,5 baru (dle normy EN 6030-2-8, při zkušebním tlaku 6 barů).

4 Odolnost vůči znečištění
Ventil má vestavený filtr, který je samočisticí. Pokud dojde k zanesení vyrovnávací trysky nečistotami, snadno se sama vyčistí.

Instalace venitlu Danfoss EV220B

Instalace ventilu:

směr toku1. Aby mohl elektromagnetický ventil správně fungovat, musí být nainstalován tak, aby šipka na těle ventilu směřovala ve směru toku.

upevnění potrubí

2. Potrubí musí být na obou stranách ventilu bezpečně upevněno.

3. Při aplikaci zkušebního tlaku musí být všechny ventily vsystému otevřeny. Jsou tři způsoby, jak to udělat:

zkušební tlak

  • Připojit napětí k cívce
  • Otevřít ventily ručně (jestliže je kdispozici příslušenství pro manuální otevření)
  • Připojením permanentního magnetu Danfoss

Nezapomeňte našroubovat otevírací jednotku zpět (VE SMĚRU HODINOVÝCH RUČIČEK) ještě před spuštěním systému, jinak se ventil nebude moct zavřít.

utahování

4. Při utahování spojů potrubí vždy použijte protisílu, tzn. použijte klíč na těle ventilu i na šroubení potrubí.

Výstřižek

5. Před instalací elektromagnetického ventilu vždy propláchněte potrubí. Pokud jsou v médiu nečistoty, je třeba před ventil namontovat filtr.

Instalace cívky:

cívka

1. Danfoss doporučuje, aby se elektromagnetický ventil montoval s cívkou ve svislé poloze. Minimalizuje se tak riziko hromadění nečistot v armaturní trubce. Vždy se ujistěte, zda je správné provozní napětí cívky.

cívka kolík

2. Cívka má tři kolíky. Prostřední kolík je označený dle obrázku (vlevo) a musí být použit k uzemnění. Dva zbývající kolíky jsou vývody cívky a každý znich může být použit buď jako fáze, nebo jako nulový vodič. Vývody lze použít podle potřeby pro fázi, nebo pro nulový vodič.

sdf

3. Pozor u vysokovýkonného typu ventilu!

Při montáži nacvakávací cívky stačí cívku lehce přitlačit na armaturu, dokud se nezacvakne. Před nasazením cívky by se na armaturní trubku měl nasadit O-kroužek. Kabelová průchodka musí být vždy správně zašroubována.