Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Vybíráme bezdrátový pokojový termostat

Zajímá vás, jak ušetřit peníze za vytápění? Jedním z nejefektivnějších způsobů je nastavení správné teploty u vás doma. Pokud teplotu v pokoji snížíte o pouhý jeden stupeň Celsia, můžete snížit spotřebu energie až o šest procent. Jak ale docílíte toho, abyste měli doma tu správnou teplotu? Odpovědí na tuto otázku jsou bezdrátové termostaty. Co to bezdrátový termostat je a jaké jsou jeho hlavní výhody?

Co je to bezdrátový termostat na topení?  

Nejdříve si pojďme objasnit, co to vlastně bezdrátové termostaty jsou a jak fungují. Jak už jejich název napovídá, bezdrátové pokojové termostaty fungují na základě bezdrátového připojení. Setkáte se například s bezdrátovým termostatem s GSM modulem, který je možné ovládat pomocí SMS zpráv. Oblíbenou variantou je i bezdrátový termostat s WiFi. Ten umožňuje propojit pokojový termostat s telefonem nebo tabletem pomocí aplikace, ve které můžete jednoduše nastavit požadovanou teplotu nebo třeba topení vypnout.

Jaké jsou výhody WiFi termostatu?

Bezdrátové termostaty jsou spojené s celou řadou výhod. Jakých?

Snadná instalace

Jednou z největších výhod bezdrátových termostatů je, že jejich instalace je rychlá a snadná, bez nutnosti stavebních zásahů.  

Úspora peněz

Možnost nastavení teploty podle vašeho denního režimu jde ruku v ruce s nezanedbatelnou úsporou peněz. Nebudete totiž zbytečně přetápět místnosti, které aktuálně nepoužíváte.

Tepelný komfort

S bezdrátovými termostaty zažijete maximální tepelnou pohodu. Můžete například snadno vytopit chatu nebo chalupu ještě před tím, než přijedete nebo třeba regulovat teplotu doma, když budete na dovolené.

Bezdrátový termostat vám doma zajistí ideální teplotu. 

Intuitivní ovládání

Nastavení požadované teploty nebo vypnutí topení je s digitálními termostaty více než jednoduché. Řídící jednotky WiFi termostatů jsou často vybaveny přehledným dotykovým displejem. Některé bezdrátové termostaty můžete navíc ovládat dálkově nejen pomocí ovladače, ale také pomocí chytrého telefonu nebo třeba tabletu.

Zónový systém regulace topení

V některých českých domácnostech nejsou výjimkou ani teploty okolo 26 stupňů Celsia. Odborníci ale upozorňují na to, že takto vysoké teploty jsou spojeny nejen s vysokou spotřebou energie, ale mohou být také škodlivé pro naše zdraví. Obecně se doporučuje udržovat doma teplotu okolo 20 až 22 stupňů Celsia. Je ale třeba dodat, že se potřeby v jednotlivých místnostech liší. Zatímco v obývacím pokoji by měla být teplota okolo 20 až 22 stupňů Celsia, v ložnici by se měla pohybovat okolo 16 stupňů Celsia a v neobývaných místnostech jen kolem 15 stupňů Celsia.

Nastavit požadované teploty v jednotlivých pokojích umožňuje zónový systém regulace, který je často součástí bezdrátových termostatů.

Bez nutnosti připojení do zásuvky

Další výhodou bezdrátových termostatů je, že je nemusíte připojovat do zásuvky. Můžete je tedy umístit kamkoliv podle potřeby a libovolně je přenášet.  

Jaké typy bezdrátových pokojových termostatů existují?

Co se týče typů bezdrátových termostatů, můžeme je rozdělit do několika kategorií.

  1. Bezdrátové termostaty ke kotli můžeme například dělit podle značek, které je nabízejí, přičemž mezi nejznámější výrobce patří Honeywell, Siemens nebo Elektrobock.

  2. Dělit je můžeme i na základě použití. Některé bezdrátové termostaty jsou vhodné do bytů, jiné do větších rodinných domů a samozřejmě jsou k dispozici i termostaty pro použití v komerčních prostorech.

  3. Dalším faktorem je to, jakým způsobem se ovládají a jaké chytré funkce nabízejí. Některé termostaty například dokáží vypočítat čas zahřátí a vychladnutí místnosti, čímž umožňují naprogramování ideálních parametrů vytápění.

Jak bezdrátový prostorový termostat vybrat?

Na co se zaměřit při výběru bezdrátového termostatu? Na trhu najdete termostaty vhodné pro všechny druhy vytápění, tedy pro plynový a elektrický kotel - pro podlahové vytápění, radiátorové vytápění nebo jejich kombinaci. Vybírejte proto bezdrátový termostat podle toho, jaká topná tělesa a zdroj tepla doma máte.

Zkontrolujte také kompatibilitu se zařízením chytré domácnosti a zaměřte se i na dosah přístroje. Vybírejte i podle funkcí, tedy podle počtu zón a naprogramovatelných časových režimů.

Bezdrátový termostat Honeywell Evohome. 

TIP: Bezdrátový termostat ke kotli Honeywell Evohome - WiFi sada S-4

Výhodné řešení pro byty i domy je spojené s chytrým bezdrátovým termostatem značky Honeywell, který obsahuje čtyři bezdrátové termohlavice a umožňuje regulovat až 12 nezávislých zón. Systém, jehož řídicí jednotka je vybavená přehledným barevným dotykovým displejem, je možné ovládat odkudkoliv pomocí aplikace v chytrém telefonu. Tento termostat je určený pro všechny druhy radiátorového vytápění.

Instalace a údržba bezdrátových prostorových termostatů

Jak už jsme uvedli výše, jednou z nesporných výhod bezdrátových termostatů je jejich rychlá a snadná instalace. V případě bezdrátových termostatů vás nečeká pracná instalace vedení mezi termostatem a kotlem s průchodem přes podlaží.

Aby termostat fungoval tak, jak má, je potřeba ho udržovat v čistotě. Jak? Nejdříve zařízení vypněte, není totiž ideální ho čistit za tepla. Nečistot a prachu ho můžete zbavit například pomocí jemného ubrousku z mikrovlákna, kterým můžete termostat očistit i nasucho.