Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Jaké Evohome produkty potřebuji?

Snažíte se vybrat komponenty, které potřebujete? Nejdříve zkuste využít návrhový nástroj Honeywell evohome System Builder, aby jste si ujasnili základní požadavky. Pokud jste tento užitečný nástroj již využili a máte další otázky, níže je krátký návod, který Vám pomůže s výběrem vhodných komponentů přesně pro Vaše potřeby.

Co potřebuji vědět o Honeywell Evohome?

Honeywell Evohome je plně bezdrátový systém a používá proprietární RF signál o 868MHz. Nejnovější Honeywell Evohome řídící jednotka (ATC928G3000) má vestavěný Wi-Fi adaptér. Wi-Fi připojení je využíváno pouze pro vzdálené ovládání přes aplikaci Honeywell Total Connect Comfort. Pokud je Evohome používán v multi-zónovém prostředí, ostatní bezdrátové zařízení evohome komunikují přímo s řídící jednotkou evohome šifrovaným dvousměrným komunikačním protokolem „Ramses II“. RF signál použivaný systémem evohome je opravdu excelentní a běžný dosah je v domácím prostředí až 30m od řídící jednotky. Nicméně nejsou k dispozici žádné rozšiřující moduly ke zvýšení dosahu. Pokud máte velmi velký dům nebo dům postavený z materiálů, které mohou činit problémy šíření RF signálu, doporučujeme nejdříve změřit sílu RF signálu pomocí našeho RF testeru (RF TEST KIT). Honeywell Evohome je možný použít mnoha různými způsoby a s rozdílnými topnými technologiemi. Honeywell Evohome je nejčastěji používán u vodních topných systémů, nicméně pokud je správně nastaven a instalován, lze evohome použít i s pouze elektrickým vytápěním (např. vytápění infračervenými topnými panely). Evohome bohužel nelze používat s kombinací vodního ústředního topení a elektrickým topením.

Plynový, LPG & Olejový kotel

„Combi kotel“ je kotel, který nemá oddělený zásobník horké vody a ohřívá při topení rovnou domovní teplou vodu. Honeywell Evohome je naprosto schopný regulovat takový topný systém, který je připojený ke Combi kotli pomocí Honeywell evohome Connected Thermostat Pack.Tento způsob aplikace obvykle nepotřebuje Honeywell evohome Hot Water Kit. Jestliže na všech radiátorech je instalována evohome hlavice HR92, tak při použití s Combi kotlem důrazně doporučujeme instalovat Automatic Bypass Valve (ABV) v souladu s montážními instrukcemi výrobce kotle.

Plynový, LPG & Olejový běžný a systémový kotel

Běžný kotel nebo také někdy nazývaný konvenční kotel je normální kotel centrálního vytápění, který má oddělený zásobník teplé vody a sběrné nádrže umístěné na půdách (tento kotel může být také připojený k uzavřenému topnému okruhu a „neodvětrávaným válcovým nádržím“ a nemusí mít půdní nádrže). Většina běžných kotlů bude připojena k S-plánu (2 nebo více vstupní zónové ventily) nebo Y-Plán (středo-poziční nebo 3 vstupní ventil), aby teplo produkované z kotle do topení, okruhu teplé vody nebo kombinaci obojího. Evohome může tento typ kotle regulovat pomocí Honeywell Evohome Connected Thermostat Pack (topení) a Honeywell Evohome Hot Water Kit (horkou vodu).

Systémový kotel je podobný běžnému kotli, jen sytémový kotel je připojen do topného systému a natlakován (běžně 1-1,5 Bar), který lze kontrolovat tlakoměrem přímo na kotli. Všechny topné komponenty vyžadují čerpadlo a expanzní nádobu atd. v systému (obvykle jsou součástí kotle). Tyto kotle je rovněž možné řídit systémem Evohome. Je však potřeba dávat pozor, protože někteří výrobci kotlů mají integrované rozdělovací ventily uvnitř kotlů místo externích jako S-Plán nebo Y-Plán a to může znamenat, že Honeywell Evohome nebude plně kompatibilní.

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla se vyrábějí v několika variantách (Vzduch-Vzduch, Vzduch-Voda a zemní zdroj) a také je lze řídit systémem Honeywell Evohome.

Elektrické vytápění

Elektro kotle, infračervené topné panely, elektrické topné žebříky a elektrické podlahové topení, to jsou jen nejběžnější příklady vytápění domů elektrickou energií. Honeywell Evohome je elegantním řešením regulace elektrického vytápění. Avšak primárně je určen pro mokroběžné topné systémy a může v čistě elektrických systémech nastávat nekompatibilita. Pro ověření kompatibility s Vaším zařízením nás kontaktujte.

Honeywell Evohome radiátorová hlavice HR92

Honeywell Evohome radiátorová hlavice HR92 je nutnou součástí radiátorů, pokud uvažujete o chytrém zónování domu. Chytré zónování funguje díky regulaci toku vody v každém radiátoru. HR92 bude pasovat na většinu běžných radiátorových ventilů. Pro jistotu si však ověřte kompatibilitu v tabulce níže na této stránce.

Multi-zónové podlahové vytápění

Honeywell Evohome může regulovat několik zón s podlahovým vytápěním, pomocí Honeywell regulátoru podlahového vytápění HCC80R. HCC80R zvládne regulovat až 5 nezávislých zón ve standardním provedení a až 8 zón po vybavení Honeywell rozšiřujícím modulem HSC80. K modulu se připojí termopohony k přesnému řízení průtoku vody do příslušných topných zón. Větší množství termopohonů může reagovat jako jedna zóna. HCC80R může napájet maximálně 3 termopohony 230V pro každou nezávislou zónu. Lze kombinovat více HCC80R k sobě a tím získat více jak 8 topných zón. Například tedy můžete použít 2x HCC80R regulátor pro podlahové topení a získat tak 10 topných zón, aniž byste použili HCS80. Každá topná zóna musí být vybavena bezdrátovým zónovým termostatem, které naleznete v sekci Termostaty pro podlahové topení.

Kompatibilita Honeywell Evohome HR92 radiátorové hlavice

Honeywell Evohome HR92 radiátorová hlavice je kompatibilní s ventily většiny výrobců s připojovacím závitem M30 x 1.5mm. Nicméně, Evohome HR92 není kompatibilní úplně se všemi existujícími radiátorovými ventily. Dále doporučujeme zvážit výměnu termostatického ventilu pokud je starší jak 15 let, protože po letech již nemusí správně fungovat. Aby byl termostatický radiátorový ventil kompatibilní, měl by vypadat přibližně jako V120-15A od Honeywell. Vnější průměr závitu by měl být 30mm a stoupání závitu 1,5mm. Výška kolíčku od svrchního závitu ventilu by měla měřit přibližně 14mm a radiátorový ventil musí být plně uzavřen při stlačení kolíku nejvíce 4mm. (Většina termostatických radiátorových ventilů se uzavře již při stlačení 2mm)

Pro ještě jednodušší orientaci je určena tabulka nejběžnějších radiátorových ventilů. Pro většinu je HR92 Honeywell radiátorová hlavice kompatibilní. Pokud si stále nejste úplně jistí, neváhejte nás kontaktovat.

Výrobce Značka Potřeba adaptér?
Pegler Yorkshire Terrier Ne
Pegler Yorkshire Mistral Ne
Pegler Yorkshire Belmont 4 Ne
Pegler Yorkshire & Wolseley Bulldog Ne
Altechnic Ecocal Ne
B & Q Regis Ne
BSS BOSS TRV Ne
Comap Westherm 4  Ano - ACH28
Comap Westherm 5 Ano – ACH28
Comap Westherm 6  Ne
Comap Senso TRV Ano – ACH28
Comap S2 TRV Ano – ACH28
Danfoss RAS C & C2 Ano – v balení
Danfoss RAS D & D2 Ano – v balení
Danfoss RAV & RAVL Ano - EVA1
Drayton RT212 Ne
Drayton RT414 Ne
Drayton TRV4 Ne
Drayton TRV3 Ano - AD3 
Drayton TRV2 Ano – AD3
Grahams Altech Ne
Grasslin Tower TRV REV Ne
Honeywell Rad plan Ne
Honeywell VT117E Ne
Honeywell VT200E Ne
Honeywell VT15 Ne
MYSON TRV 2WAY (New) Ne
MYSON TRV 2WAY (Old) Ano – ACH28
MYSON Petite Ne
Orkli

Ano - ORKLI
PTS Boss Supreme Nekompatibilní
PTS  Boss Supreme Plus Ne
PTS Tradesave Ne
SALUS SALUS TRV Ne
Screwfix Unbranded TRV Ne
Siemens TRV MTN51GB TRV Ne
Siemens TRADE Nekompatibilní
Trago Mills Unbranded TRV Ne
Travis Perkins IFLO Ne
Travis Perkins IFLO Contract Ne

Široká nabídka Honeywell Evohome v e-shopu